• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo rinkimų finišo tiesioji jau čia pat, tačiau politikos ekspertai rinkimų baigtį įvardiją kaip miglotą. Šiandien „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ reitinguose rikiuojasi penktoje vietoje, o prie partijos sąrašo prisijungęs Ignas Vėgėlė dar tikisi, kad partija šaus į viršų ir vardija, su kokiomis partijomis koalicijos tikrai nesudarytų. 

Seimo rinkimų finišo tiesioji jau čia pat, tačiau politikos ekspertai rinkimų baigtį įvardiją kaip miglotą. Šiandien „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ reitinguose rikiuojasi penktoje vietoje, o prie partijos sąrašo prisijungęs Ignas Vėgėlė dar tikisi, kad partija šaus į viršų ir vardija, su kokiomis partijomis koalicijos tikrai nesudarytų. 

REKLAMA

Apie „valstiečių“ ir savo ateities planus naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalba kandidatas į Seimą Ignas Vėgėlė.  

Kodėl per šiuos Seimo rinkimus prisijungėte tik prie sąrašo, bet ne prie partijos? 

Todėl, kad tam reikia laiko. Tapti partijos nariu reikia laiko, reikia įsitikinti, reikia bendrauti su žmonėmis iki galo, reikia patikrinti, ar tikrai tos vertybės neišsiskirs, kai reikės atlikti darbus. Bet „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ yra vienintelė partija, kurios žodžiai nesiskirdavo nuo darbų.

Jie 2016–2020 m. padarė klaidų, bet jei pažiūrėtumėte, kiek klaidų ir korupcijos dalykų vyksta šiuo metu, tai skirtumas būtų kaip naktis ir diena. Mano supratimu, tai buvo vienintelė partija, su kuria aš galėjau eiti vertybiškai. 

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl einat į Seimą? Prezidento rinkimuose pasirodėte visai neblogai, Gitanas Nausėda dar kartą kandidatuoti nebegalės. Gal kituose prezidento rinkimuos būtų visai neblogi šansai?

REKLAMA

Buvo įvairių svarstymų, ir, iš tiesų buvo, ir toks svarstymas, apie kurį jūs kalbate – neslėpsiu. Klausimas tik, ar mes turim, kaip Lietuva, dar penkerius metus. Mano supratimu, mes grimztame į labai konfliktinę valstybę, į valstybę, kurioje konfliktai tampa vienintelis politikos būdas.

Mano įsitikinimu, mes klimpstame į totalitarinius šešėlius valstybėje. <...> Ar mes galim sau leisti laukti dar penkerius metus? Aš priėmiau sprendimą, kad ne.

Jei pateksite į valdžią, žinote, kad kitą kadenciją iš valdžios pozicijos kandidatuoti į prezidento postą būtų sunkiau? 

REKLAMA
REKLAMA

Aš ir į valdžią patekti nenorėčiau ir nenorėčiau ten būti penkias ar panašiai kadencijų, kaip šiuolaikiniai Seimo nariai. Ir daug tokių – net ir naujieji Seimo nariai, naujos partijos kuriamos yra. <...> Aš manau, kad dviejų kadencijų užtenka žmogui, kad parodytų, ką jis gali, įgyvendintų, ką jis nori ir po to reikia užleisti vietą kitiems. Aš tą padariau būdamas advokatų tarybos pirmininkų, tad manau, kad ir būnant Seimo nariu reikėtų taip pat elgtis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, jei taptumėte Seimo nariu, būtumėte tik dvi kadencijas?

Spėčiau, kad taip. Ir turbūt nereikėtų apsimetinėti, kad turime dar neužbaigtų darbų, kaip kiti sako – netrukdysim. Mano supratimu, į Seimą reikia ateiti ne tam, kad netrukdytm, o tam kad pakeistum ir padarytum.

Jei Seimo rinkimuose pasiseks ir iškovotumėte 3–4 vietą, su kuo eitumėte į koaliciją? Gal su kai kuriomis partijomis nenorėtumėte dirbti ir yra užbrėžtos raudonos linijos? 

REKLAMA

Ryškios. Ir čia paklauskit bet kurio mūsų sąrašo kandidato, tai yra ryški linija su konservatoriais ir su „Laisvės partija.“ Su jais mes negalėtume dirbti. Tai yra tiesiog brūkšnys, kuris labai aiškiai yra nubrėžtas. Tada yra visos kitos partijos, kurias reikėtų stebėti, žiūrėti, kiek jos gaus balsų ir tuomet dėlioti koaliciją. Mes žinoma, norėtume patys gauti, ir kad „Valstiečių ir žaliųjų“ sąjunga, mano bendras komandos sąrašas gautų kuo daugiau balsų ir kuo mažiau reikėtų derėtis dėl koalicijos.  

REKLAMA

Ar palaikote partnerystės įstatymą?

Toks, koks yra pateiktas, kategoriškai ne. Kad tikslas dabar yra visų šitų reguliacinių mechanizmų yra teisė homoseksualioms šeimoms įsivaikinti vaikus. Visas tikslas yra. <...> Už ką aš esu, ir tą labai aiškiai konstatuoju, kad LGBT asmenys turi turėti teisę į normales teises: paveldėti, turi turėti tokias pačias teises, kurias turi tarp giminių – dovanojimas ir taip toliau. <..> Bet LGBT bendruomenės vadovai to padaryti nenori, nes tai yra nenaudinga, nes reikia nuolat palaikyti konfliktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mano tikslas, atėjus, yra išspręsti šiuos klausimus ir uždaryti. Šeima yra tarp vyro ir moters, o du homoseksualūs asmenys gali gyventi ir turėti užtikrintas teises, kad galės vienas kitam dovanoti be mokesčių, galės paveldėti vienas kito turtą ir sužinoti apie sveikatos būklę, jeigu jie to nori. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Balsuosiu už nr 8 Kaune. Daugiau jokių konservų vadžioje!
Balsuosiu Už nr. 8 Vilniuje. Kuo daugiau sveiko proto žmonių, tuo didesnė tikimybė, kad visi gerai gyvens
Kokius nuopelnus Lietuvos
Kokius nuopelnus Lietuvos
žmonėms ir valstybei už sėdėjimą seime atnešė sportininkai; Jovaiša, dabar Alekna ir t.t. ir kam jie reikalingi? Ką nuveikė Valinsko sūnus? Kokį vaidmenį atliko Kernagis? Nesigirdėjo, o tyliai sėdėjo. Daugiausiai sąrašiniai. Sąrašuose vėl pensininkai Sysas, Razma ir aibė kitų. Todėl nėra iš ko rinkti ministrų, nei pagal kompetensiją, nei pagal žinias. Labiausiai reikalingi išsimokslinę, turintys patirties, daugiau teisininkų, ekonomistų, politologų ir savarbiausia, patriotų ir norintys kažką padaryti vardan tos Lietuvos ir žmogui taip pat. O jei patys nesusipranta, tam ir yra rinkimai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų