Buvęs Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ketvirtadienį spaudos konferencijos metu žurnalistams sakė, kad alternatyviu narkotikų dekriminalizavimo projektu LVŽS siūlo ne normalizuoti narkotikų vartojimą, bet su tuo kovoti padedant patiems žmonėms.
„Siūlome tai, kad jei žmogus iš tikrųjų padarė šį pažeidimą su tikslu vartoti sau, turėdamas nedidelį kiekį narkotinių medžiagų. Ir, jeigu žmogus pradeda gydymą, jei jis yra priklausomas, ar žmogus, kuris neturi priklausomybės, nes tai gali būti ir pirmas kartas, ir gydyti nėra ko – žmogus tiesiog pabandė – tai čia kaip ir su vairuotojais, kurie prigaunami neblaivūs ir turi lankyti kursus“, – sako A. Veryga.
Tokiu atveju tyrimas būtų nutrauktas ir, kaip pasakoja Seimo narys, nei baudžiamoji, nei administracinė atsakomybė nebūtų taikoma.
„Bet jeigu per metus žmogus vėl padaro pažeidimą pakartotinai, tai tokiu atveju prokuroras turėtų vėl priimti sprendimą dėl tyrimo atnaujinimo“, – sako jis.
Pasak jo, valdantieji neslepia, kad M. Danielės siūlomo projekto tikslas – normalizuoti ir legalizuoti narkotinių ir psichoaktyvių medžiagų vartojimą.
„Kai buvo sakomi argumentai, kad priklausomi žmonės turi būti ne sodinti į kalėjimą, bet gydyti – tai čia visos galimybės ir būtų sudarytos“, – žurnalistams pasakoja A. Veryga.
Trečiadienį šį LVŽS projektą Seimo narė D. Morgana pavadino „įaugusiu į kraują baudimų troškimu“.
Pateikė alternatyvų narkotikų dekriminalizavimo projektą
Antradienį LVŽS įregistravo BK 259 straipsnio projekto pataisas.
Straipsnį papildė punktu, kuris nurodo, kad „asmuo, kuris įtariamas neteisėtai gaminęs, perdirbęs, įgijęs, laikęs, gabenęs ar siuntęs narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti ar asmuo, kuris kreipėsi į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, įgytas, laikytas be tikslo platinti narkotines ar psichotropines medžiagas, gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.
Jeigu jis prisipažino daręs tokią nusikalstamą veiką ir, jei tuo atveju, kai tokiam asmeniui diagnozuota priklausomybė nuo narkotinių ir (ar) psichotropinių medžiagų, jis savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą bei pradėjo priklausomybės nuo narkotinių ir (ar) psichotropinių medžiagų gydymą, arba, jei tuo atveju, kai tokiam asmeniui nediagnozuota priklausomybė, tas asmuo savanoriškai sutiko lankyti teisės aktų nustatyta tvarka rengiamus kursus apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žalą bei šiuos kursus lanko“.
Taip pat jie nurodė, kad šiuo punktu nuo baudžiamosios atsakomybės negalėtų būti atleistas asmuo, kuris padarė kelias nusikalstamas veikas arba kuris yra pavojingas recidyvistas, turi teistumą ar tokiais pagrindais nuo baudžiamosios atsakomybės jau buvo atleistas.
Teisės aktų pakeitimo projektą pateikė: Aurelijus Veryga, Algimantas Dumbrava, Gintautas Kindurys, Algirdas Stončaitis, Lukas Savickas, Dainius Gaižauskas, Asta Kubilienė, Guoda Burokienė, Saulius Skvernelis, Aušrinė Norkienė, Agnė Širinskienė.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu Seime taip pat svarstomas Laisvės partijos pateiktas narkotikų ir kitų psichoaktyvių medžiagų dekriminalizavimo projektas, kuriame kalbama ne tik apie kanapes, bet ir kitas narkotines medžiagas.
Projektu siekiama, kad už nedidelio kiekio narkotikų ar psichotropinių medžiagų turėjimą be tikslo platinti būtų skirta ne baudžiamoji atsakomybė, bet skiriamos numatytos administracinės baudos.