„Jos tokios, kaip ir praėjusiuose rinkimuose. Kol kas, o po to matysime. Dar nesimato Kauno. Labai norėtųsi Kauną matyti“, – žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis.
Apie koaliciją valstiečių lyderis dar neskuba kalbėti. Jis tikina, kad šiąnakt tikrai sprendimų nepriiminės, jei jiems bus palankūs rezultatai ir turės galimybę formuoti valdžią.
„Po poros valandų bus aišku, kas gali daryti koalicijas. Kol kas nieko negalim pasakyti, nes ateina mažos apygardos. Ten yra taip, kaip turėtų būti mažose apygardose. O kai ateis miestai – pamatysime“, – sakė R. Karbauskis.
Jis nekomentavo Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho abejonių dėl koalicijos galimybių su valstiečiais.
„Žmonėms svarbu, kokia bus valdžia“
Valstiečių vedlys dėkojo žmonėms, kurie atėjo balsuoti į antrą Seimo rinkimų turą.
„Šių rinkimų aktyvumas buvo didesnis nei 2016 metais. Mes žinome, kokia situacija su koronavirusu – reiškia žmonėms svarbu, kokia bus valdžia“, – sakė jis.
Seimo rinkimų pirmajame ture valstiečiai daugiamandatėje apygardoje surinko 16 mandatų.
Sekmadienio vakarą valstiečiai rinkimų rezultatų laukia Vilniuje, įmonės „Agrokoncernas“ biure, Konstitucijos prospekte. Į būstinę atvyko ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Seimo narė Agnė Širinskienė, europarlamentaras Bronis Ropė, Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas, Seimo narys Jonas Jarutis bei kiti.
„Sudėtinga valstiečių atstovui laimėti Vilniuje“
Valstiečių būstinėje premjeras Saulius Skvernelis pirmiausia visus sveikino su „Žalgirio“ pergale prieš Vilniaus „Rytą“.
„Pirmiausia, visus sveikinu su Žalgirio pergale – svarbiausia šio vakaro“, – šypsojosi jis.
S. Skvernelis nebuvo linkęs vertinti, kaip jam seksi vienmandatėje Pilaitės-Karoliniškių apygardoje.
„Matyt, sudėtinga valstiečių atstovui laimėti Vilniuje, bet rinkimų rezultatai parodys.
Sunku užsiiminėti prognozėmis. Liko pora valandų ir mes pamatysime rezultatus“, – sakė S. Skvernelis.
Jis teigė, kad tiek jo, tiek R. Karbauskio nuotaikos kol kas labai geros.
Karbauskis: dešinieji rinkimų dar nelaimėjo
Pirmadienį Kauno rotušėje iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture balsavęs R. Karbauskis teigė, kad rinkimų rezultatus lems balsuojančiųjų aktyvumas.
„Akivaizdu, kad jis (antrasis turas – aut. past.) bus nulemtas rinkėjų aktyvumo. Akivaizdu, kad partijos, kurios šiandien turi daugiau balsų, dešiniosios partijos, jos savo rinkėjų maksimumą jau pasiekė. Kiek žmonių ateis, tai ir lems, ar laimės dešiniosios partijos, ar ne“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.
Jo teigimu, mažesnis nei 40 proc. aktyvumas būtų palankus dešiniosioms partijoms: „Pagal balsų skaičių, kuris gautas pirmajame rinkimų ture, akivaizdu, kad buvo gautas tas pats skaičius balsų, kuris buvo už dešiniuosius ir 2016 metais. (...) Jeigu žmonės į rinkimus neateis, aišku, dešiniosios jėgos laimės ir diržų veržimosi politika, matyt, iš karto bus įgyvendinta“.
32 valstiečių kandidatai dalyvauja antruose turuose, daugelis jų – kaimiškose apygardose. R. Karbauskis teigė, kad kol kas jokių derybų dėl galimų koalicijų po rinkimų tarp partijų nevyko.
„Šiandien pasakyti, kas gali formuoti koalicijas, tikrai per anksti, dešinieji tikrai rinkimų nelaimėjo. Kaip, aišku, labai sudėtinga šnekėti apie centro kairės koaliciją, kadangi dabar matematiškai mažiau balsų turi centro kairė nei dešinė“, – kalbėjo jis.
Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, jo gavo 23 mandatus. Antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 16 vietų parlamente.
Darbo partija iškovojo devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų ir Laisvės partijos – po aštuonis, Liberalų sąjūdis – šešis mandatus.
Trys Seimo nariai – konservatorių kelta Ingrida Šimonytė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai Beata Petkevič bei Česlavas Olševskis – išrinkti per pirmąjį turą.