Tai, kad žuvys nepraplaukia, įrodo ir „Facebook“ patalpintas vaizdo įrašas, kuriame matosi, kaip taurioji žuvis bando peršokti sugriuvusią užtvanką.
Po „Lašišos dienoraščio“ vėliava socialiniame tinkle „Facebook“ susibūrę aktyvistai piktinasi, kad lašišos negali plaukti neršti čia įrengtu žuvitakiu. Vasarį po ledonešio sugriuvusi Belmonto užtvanka iki šiol nėra atstatyta, o neršti migruojančios žuvys čia patiria didžiulių sunkumų, nes buvo pažeistas ir žuvitakis.
Iki šiol sprendimas nebuvo rastas, o Vilnios upė tebėra paramstyta smėlio maišais, kurie nukreipia vandenį į vidinius Belmonto malūno kanalus.
Vaizdo įrašą peržiūrėję vilniečiai išsakė ir savo nuomonę.
„Pats prieš mėnesį buvau pasižirėti į lašišas Belmonte. Tiesą sakant gaila žuvų pasidarė, nes tuo metu per žuvitakį toks kiekis vandens ėjo, kad ten viską pūtė žemyn, kas bandė perplaukt jį. Savo akimis mačiau, kaip virš metro lašišą nuplovė, kaip rudeninį lapą per tą žuvitakį“, – teigė Mantas Zabulionis.
„Lašišos įveikia ir didesnes natūralias upes, užtvankas, ypač kalnų upėse. Tokios užtvankos joms vieni niekai įveikti, aišku, išlieka stipriausios, nes čia natūrali atranka“, – savo nuomonę išdėstė Nerka Perka pasivadinęs kitas „Lašišos dienoraščio“ grupės lankytojas.
Meškeriotojai ragina visą šį statinį užbarikadavus kelią neršiančioms lašišoms nušluoti nuo žemės paviršiaus, tačiau paveldosaugininkai jame regi vertybę. Griūvanti Pūčkorių užtvanka laikoma bešeimininke, tad ja turi pasirūpinti Vilniaus savivaldybė. Tiltas – regioninio parko rūpestis. O aplinkos ministrui rūpi ir žuvų gerovė. Valdininkams kol kas susitarti nepavyksta, tad iki šiol neaišku, koks bus viso šio statinio likimas.