Karoliniškėse gyvenantis vilnietis Martynas pasakoja, kad praėjusį savaitgalį jo daugiabutis tapo nežinomų vandalų taikiniu – pastato langai buvo apmėtyti kiaušiniais.
Visa ataka buvo užfiksuota vaizdo stebėjimo kameromis.
Įraše matyti, kaip prie Rolando Jankausko g. esančio daugiabučio sustoja penki asmenys. Trumpai pasitarę tarpusavyje, jie visi nutaiko po du kiaušinius, sviedžia juos į pastato langus ir staigiai pabėga.
Siautėja nepilnamečiai?
Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams Martynas teigė, kad vos pastebėjęs tokius veiksmus, nedelsdamas išėjo į kiemą ieškoti kaltininkų. Pasak jo, netoliese rado grupelę jaunuolių, kurie atrodė esantys gimnazinių klasių amžiaus – tikriausiai dar nepilnamečiai.
„Užkalbinus jie viską neigė, bet buvo pastebėtinai agresyvūs. Supratus, kad tai tikrai jie ir pradėjus skambinti policijai, iš karto pabėgo“, – aiškino Martynas.
Vyras taip pat pridūrė, kad nei vieno iš galimai chuliganiškai pasielgusių asmenų jis neatpažino.
„Nė vieno šių asmenų nei aš, nei mano artimieji nepažįsta ir jokio kontakto nesam turėję prieš šiuos įvykius“, – sakė Martynas.
Tiesa, anot vyro, tai jau ne pirmas kartas, kuomet jam ir kitiems Karoliniškių gyventojams tenka susidurti su tokio pobūdžio chuliganiškais veiksmais, o pats pirmasis išpuolis įvyko dar praėjusių metų vasarą.
„Pirmas kartas buvo 2024 m rugpjūčio 11 d. sekmadienį, 20-21 val. Ramiai dirbau prie kompiuterio, šalia savo antro aukšto lango.
Pradėjo kažkas daužytis į langą, suvokiau, kad tai kiaušiniai, bandžiau pažiūrėti kas metė, bet lauke tamsu, viduje šviesu, tai niekaip. Išėjus į lauką panagrinėti, pavaikščiojus aplinkui pastebėjau kelis kitus langus, irgi apmėtytus“, – pasakojo vilnietis.
O antrą kartą, pasak Martyno, vandalai kiaušiniais daugiabutį apmėtė jau kitą dieną.
„Šįkart jau supratau, kad tai nebuvo vienetinis atvejis ir pateikiau pareiškimą policijai“, – nurodė vilnietis.
Visgi išpuoliai tęsėsi ir toliau, o per pastarąjį pusmetį, Martyno teigimu, vandalai Karoliniškių daugiabučius apmėtė bent 5 kartus.
Be to, po pastarojo įvykio apie išpuolį Martynas pasidalino ir Karoliniškių gyventojų socialinio tinklo „Facebook“ grupėje, po kuriuo komentavę gyventojai taip pat teigė, kad tai jau ne pirmas kartas, kada nežinomi asmenys kiaušiniais apmėto gyventojų namus.
„Mums irgi buvo metęs“, – rašo vienas gyventojas.
„Tie patys spėju ir į automobilius mėto. Tupi miškelyje prie futbolo stadiono ir mėto į pravažiuojančias mašinas“, – prideda kita gyventoja.
Policija mėgina nustatyti tapatybes
Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja nurodo, kad dėl kiaušiniais apmėtytų langų šiuo metu yra pradėta administracinių nusižengimų (AN) teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.
„2025-03-22 buvo registruotas e-policija pareiškimas dėl buto langų apmėtymo kiaušiniais Karoliniškėse. Pareiškėjas nufilmavo 4 tai padariusius nepilnamečius.
Dėl įvykio pradėta AN teisena pagal ANK 481 str.( Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas). Tyrimo metu bus bandoma identifikuoti jų tapatybės“, – komentuoja J. Samorokovskaja.
Policijos atstovė priduria, kad tokių pranešimų Karoliniškių ir Viršuliškių mikrorajonuose anksčiau buvo fiksuota ir daugiau.
„Anksčiau taip pat buvo registruota pranešimų apie Karoliniškių ir Viršuliškių rajonuose kiaušiniais apmėtytų langų ir automobilių, tačiau nebūdavo filmuotos medžiagos, todėl asmenys nebuvo identifikuoti“, – teigia J. Samorokovskaja.