Anot jos, tam, kad situacija pasikeistų, Lietuvoje yra pakankamai specialistų, o Seime per praėjusius metus buvo imtasi ne vienos iniciatyvos, pavyzdžiui, maisto kokybės mokymosi įstaigose užtikrinti ir kitų. D. Mikutienės nuomone, dažniau nei šiuo metu (kartą per ketverius metus) turėtų būti daromi biocheminiai, mineralų ir vitaminų trūkumui nustatyti skirti tyrimai, tikrinant vaikus prieš mokyklą, nes gyvename tokioje klimato zonoje, kuri tam tikrų ypatumų, pavyzdžiui, dėl mažo saulėtumo profilaktiškai vaikams reikėtų nuolat vartoti vitaminą D. Taip reiktų atkreipti dėmesį į tyrimus ultragarsu, kurie neatliekami profilaktiškai, o skiriami tik tuomet, kai yra susirgimas.
„Džiaugiamės, kad ministerija pritarė komiteto imunoprofilaktikos programai, kurios dėka vaikams bus kompensuojamos erkinio encefalito skiepų vakcinos. Tai ypač aktualu vaikams, gyvenantiems ar atostogaujantiems kaimo vietovėse. Ateityje sieksime, kad vakcinos būtų kompensuojamos ne tik vaikams, bet ir rizikos zonoje esantiems suaugusiesiems, pavyzdžiui, miškininkams“, - sakė D. Mukutienė.
Dar vienas faktorius, lemiantis vaikų sveiktos būklę, pasak Seimo narės, yra per mažas visuomenės sveikatos specialistų skaičius mokyklose. Šiuo metu miestuose vienas specialistas rūpinasi 1000 vaikų, kaimuose - 500 vaikų. Padidinus specialistų skaičių mokyklose, jie galėtų kokybiškiau atlikti savo funkcijas - aplinkos tyrimus, valgiaraščių priežiūrą, sveikatinimą, fizinio aktyvumo skatinimą ir kitas.