• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinio Europos Parlamento plenarinio posėdžio metu parlamento nariai svarstė ataskaitą dėl Bendrijų finansinių interesų apsaugos ir kovos su korupcija. Motyvaciją dėl balsavimo šiuo klausimu pateikė ir Europos parlamento narys iš Lietuvos, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich. Jie atkreipė kolegų europarlamentarų dėmesį į pavojingus korupcinius procesus, vykstančius skirstant Europos sąjungos lėšas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kova su sukčiavimu ir korupcija yra svarbi Europos institucijų ir visų valstybių pareiga. Tai svarbu ir kovos su organizuotu nusikalstamumu atžvilgiu. Tokių nusikaltimų vykdytojai randa vis išradingesnių būdų daryti poveikį institucijų viduje, ypač naudodamiesi prieš Bendrijos biudžetą nukreiptomis sukčiavimo priemonėmis. Džiaugiuosi, kad finansinių pažeidimų poveikis sumažėjo nuo 1 024 mln. Eurų 2007 m. iki 783,2 mln. Eurų — 2008 m., tačiau susirūpinimą kelia faktas, kad pažeidimų, susijusių su struktūriniais fondais, 2008 m. padaugėjo 6,7 proc. ir tai yra reikšmingas padidėjimas“, — sakė V. Uspaskich.

REKLAMA

Anot Europos parlamento nario, privalu užtikrinti, kad Europos sąjungos valstybės narės turėtų visus išteklius, reikalingus veiksmingai kovoti su šiomis ydomis, ir taip apsaugoti Europos sąjungos finansinius interesus ir jos mokesčių mokėtojus.

„Ypatingą dėmesį noriu atkreipti į faktą, kad kai kuriose šalyse korupcija, skiriant Europos sąjungos lėšas, tiesiogiai susijusi su šių šalių viduje vykstančiu politikos diskreditavimu. Šiose šalyse kuriasi atskiri politiniai ir finansiniai klanai, kurie siekia kontroliuoti Europos sąjungos lėšų skirstymą. Todėl Europos sąjungos institucijos turėtų atkreipti dėmesį į nacionaliniame lygmenyje vykstantį politikos, politinių organizacijų, politinių oponentų ir opozicijos lyderių diskriminavimą ir diskreditavimą. Europos sąjunga, kaip demokratijos puoselėtoja, pirmiausia turi užtikrinti, kad jos narių opozicinės partijos turėtų galimybę laisvai dirbti, reikštis ir kontroliuoti korupcijos prevencijos veiksmus“, — sakė V. Uspaskich.

Taip pat, anot V. Uspaskich, būtina keisti Europos sąjungos struktūrinės paramos gavimo tvarką. „ Norėtųsi atkreipti dėmesį į tai, kad Europos sąjungos pinigai turėtų būti naudojami šalių narių infrastruktūrai gerinti, žmonėms lavinti ir panašiai. Investuojant Europos pinigus tik į infrastruktūrą, naudą gautų ir pati šalis, ir jos verslas, nes neliktų „nuskriaustų“ verslininkų, kurie prašė, bet negavo paramos. Be to, tokiu būdu nereikėtų kontroliuoti Europos sąjungos lėšų skirstymo tūkstančiams interesantų, t.y. — paramos gavėjams, o tai reikštų, kad atitinkamai išnyktų ir tūkstančiai reketuojamų subjektų. Taigi visas dėmesys būtų nukreiptas į viešą tų pinigų panaudojimą“, — mano europarlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų