Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, kaip ir premjeras, nenorėtų matyti sostinės mero kėdėje pašalinto iš prezidento pareigų Rolando Pakso, kartą jau vadovavusio Vilniui.
Vertindamas R. Pakso galimybes vadovauti sostinei, Seimo pirmininkas priminė, kad R. Paksas, anksčiau ėjęs Vilniaus mero pareigas, paliko miestą skolingą valstybei nesumokėtus mokesčius.
"Aš neįsivaizduoju ir neįsivaizdavau, kaip gali sostinės meras nemokėti mokesčių į valstybės biudžetą. Tos savybės labiausiai gąsdina, nes jeigu galima sau leisti tokį poelgį, kyla klausimas, ko negalima sau leisti. Toj vietoj mano nuomonė būtų ypatingai neigiama", - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė V. Muntianas.
"Mane glumina labiausiai tas dalykas, kad tai, ką deklaruoja "Tvarka ir teisingumas", visiškai neatitinka veikų", - pridūrė Seimo pirmininkas.
Panašią poziciją praėjusią savaitę pareiškė ir premjeras Gediminas Kirkilas, taip pat priminęs R. Pakso paliktas Vilniaus savivaldybės skolas valstybės biudžetui.
Liberaldemokratų, gavusių daugiausiai - 14 iš 51 - mandatų sostinės taryboje, lyderis R. Paksas neslepia ambicijų užimti sostinės mero postą.
"Nepykit, bet meras bus R. Paksas", - yra sakęs liberaldemokratų vadovas.
Sostinės taryboje vieną koaliciją ėmėsi formuoti liberaldemokratai ir Lenkų sąjunga, kitą -"švaros koaliciją" - konservatoriai ir Liberalų sąjūdis. Socialdemokratai bendradarbiavimo pareiškimus yra pasirašę ir su vienais, ir su kitais.
Rusų sąjunga kol kas neskuba skelbti, kurią koaliciją rinktųsi, o abiejų koalicijų atstovai, iš pradžių teigę nenorintys savo gretose matyti ligšiolinio mero A. Zuoko vadovaujamų liberalcentristų, poziciją švelnina.
Sostinės taryboje konservatoriai turės 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2 mandatus.