Pasak „Mediaskopas“ Duomenų sprendimų ir analizės vadovės Vilūnės Kairienės, iki spalio pradžios užsienio žiniasklaidoje buvo fiksuotas vos vienas kitas R. Žemaitaičio paminėjimas. Politiko pavardę dažniausia citavo kaimyninių šalių interneto portalai.
„Artėjant rinkimams, informacijos kiekis intensyvėjo ir iš esmės užsienio žiniasklaida atspindėjo Lietuvos informacijos dinamiką“, – Eltai teigė V. Kairienė.
Anot jos, pirmasis informacijos pikas buvo fiksuotas spalio 13–14 dienomis po pirmojo Seimo rinkimų turo.
„Jau tuo metu užsienio portaluose pabrėžta, jog Remigijus Žemaitaitis žinomas dėl savo antisemitinių pasisakymų, o „Nemuno aušra“ vadinta populistine partija“, – nurodė „Mediaskopas“ Duomenų sprendimų ir analizės vadovė.
Taip pat, tyrimo duomenimis, spalio 28-ąją, dieną po antrojo Seimo rinkimų turo, fiksuotos 293 R. Žemaitaitį mininčios neigiamos naujienos.
Daugiausia apie antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusį „Nemuno aušros“ pirmininką rašė JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Ispanijos, Šveicarijos, Turkijos, Prancūzijos, Italijos ir Austrijos naujienų portalai.
„Šie rinkimai ir naujos koalicijos formavimas sulaukė ypatingo užsienio žiniasklaidos dėmesio, kurio mastas gerokai viršija ankstesnių kadencijų rinkimus. Deja, jau nuo pirmųjų naujienų po pirmojo rinkimų turo Lietuvos vardas tarptautinėje arenoje buvo minimas antisemitizmo kontekste“, – pabrėžė V. Kairienė.
Tyrimas vykdytas nuo spalio 1 iki lapkričio 15 dienos.
Pasirašė koalicinę sutartį
ELTA primena, kad valdančiąją Seimo daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Socialdemokratų sprendimą sudaryti koaliciją su „Nemuno aušra“ prezidentas Gitanas Nausėda pavadino klaida. Savo ruožtu aktyvistai naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento surengė protesto akciją „Dešimt tylos minučių“.
Tiesa, antisemitiniais pareiškimais Konstituciją pažeidusio R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos bei JAV.
Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, politinės jėgos lyderis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
.