Vidaus reikalų ministerija (VRM), tikslinusi Seimo tobulinti grąžintą projektą, siūlo už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui naikinti administracinę ir palikti tik baudžiamąją atsakomybę.
"Panaikinus administracinę atsakomybę už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, teisinis reguliavimas taps aiškesnis, bus išvengta teisės taikymo problemų, bus visiškai įgyvendinami teisinio reguliavimo išsamumo ir aiškumo principai", - teigia ministerija.
Pagal Baudžiamąjį kodeksą šiuo metu už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui panaudojant ar grasinant tuoj pat panaudoti fizinį smurtą numatyti viešieji darbai, bauda iki 65 tūkst. litų arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Ankstesniu pataisų variantu, kuriam Seimas buvo pritaręs po pateikimo, tačiau po svarstymo grąžino tobulinti, Vyriausybė siūlė gerokai padidinti administracines baudas už pasipriešinimą pareigūnams, o Baudžiamajame kodekse pasipriešinimą pareigūnams perkvalifikuoti iš nesunkaus nusikaltimo į apysunkį, tad galimas laisvės atėmimo terminas pailgėtų nuo trejų iki ketverių metų.
Pagal patobulintą Administracinių teisės pažeidimų kodekso projektą, administracinė atsakomybė liktų už policijos ar Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento bei Valstybės saugumo departamento pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimą.
Šių pareigūnų nurodymų nevykdymas ar įžeidimas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų, policijos pareigūno teisėto reikalavimo atvykti į policiją nevykdymas – baudą nuo 100 iki 200 litų, policijos specialiosios juostos ar kitos užtvaros su užrašu "Stop policija", ribojančios įvykio vietos perimetrą, perėjimas, pervažiavimas, nuplėšimas ar nugriovimas – baudą nuo 100 iki 300 litų.
Taip pat siūloma įtvirtinti iki šiol nenumatytą administracinę atsakomybę už policijos rėmėjo teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimą - nuo 100 iki 300 litų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.