• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jolanta GRUBLIAUSKAITĖ

Vis dažniau žmonės, ypač jauni ir neblaivūs, pažeisdami įstatymu visuomenėje įtvirtintas elgesio normas, savo kaltės nelinkę pripažinti, ignoruoja policijos pareigūnų reikalavimus nutraukti neteisėtus veiksmus, priešinasi jiems ir įžeidinėja. Policijos pareigūnams, atliekantiems vieną savo pagrindinių funkcijų – viešosios tvarkos ir visuomeninės rimties užtikrinimą, tenka naudotis ne tik įprastomis Policijos veiklos įstatymo reglamentuotomis prievartos priemonėmis, bet ir kai kuriais Baudžiamojo kodekso straipsniais, ginančiais valstybės tarnautojo orumą ir sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad Šiaulių apskrityje per šių metų 8 mėnesius dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ir jo įžeidimo buvo pradėta 117 ikiteisminių tyrimų. Per 2012 metus – 75 ikiteisminiai tyrimai. Du trečdaliai jų pradėta Šiaulių mieste. Apskrities rajonuose mažiau: Radviliškio rajone – 8, Šiaulių ir Pakruojo rajonuose – po 6, Raseinių rajone – 3, Joniškio rajone – 2.

REKLAMA

Šį savaitgalį įžeidimai skambėjo Kuršėnuose ir Pakruojyje. Rugsėjo 8 dieną Šiaulių rajone, Kuršėnuose, neblaivus (2,31 prom.) vyras įžeidinėjo dėl viešosios tvarkos pažeidimo aiškintis atvykusius uniformuotus, tarnybines pareigas einančius Šiaulių AVPK Patrulių rinktinės pareigūnus. O Pakruojyje rugsėjo 7 dieną tarnybiniame automobilyje ir policijos komisariato patalpose neblaivus (2,07 prom.) vyras ne tik iškoneveikė pareigūnus, bet ir spardėsi, spjaudėsi, rodė įžeidžiančius gestus. Abu vyrai uždaryti į areštinę.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūną, kuris, atlikdamas savo pareigas, tarnauja valstybei, gina griežtas įstatymas.

Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta: tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, gali sulaukti viešųjų darbų arba baudos, arba laisvės atėmimo iki trejų metų. Už pareigas einančio valstybės tarnautojo įžeidimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Maža to, žmogaus biografijoje atsiranda įrašas – teistas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų