• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turkija išgyvena didžiulių ekonominių, politinių ir socialinių pokyčių metą, o jos sėkmė galėtų paskatinti teigiamus pokyčius kaimyninėse šalyse, tarp jų ir musulmoniškose.

REKLAMA
REKLAMA

Tai penktadienį, skaitydamas paskaitą Vilniaus universiteto studentams, teigė Turkijos užsienio reikalų ministras Ali Babacanas (Ali Babadžanas).

REKLAMA

Ministro teigimu, vos per keletą metų Turkijoje įvyko didžiulių permainų.

„Turkija 2002-aisiais ir Turkija šiandien - tai dvi skirtingos šalys, kad ir kuriuo aspektu lygintume“, - studentams sakė A. Babacanas.

Pasak ministro, 2002-aisiais siekęs 230 mlrd. JAV dolerių (630 mlrd. litų), pernai Turkijos bendrasis vidaus produktas išaugo iki 750 mlrd. dolerių (2 055 mlrd. litų). Eksportas, 2002-aisiais sudaręs 26 mlrd. dolerių (71 mlrd. litų), pernai padidėjo iki 132 mlrd. dolerių (beveik 362 mlrd. litų).

REKLAMA
REKLAMA

Didelių pasikeitimų, pasak A. Babacano, įvyko ir politiniame šalies gyvenime. Tai esą pripažino ir Europos Taryba, 2004-ųjų gruodį nusprendusi pradėti su Turkija derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES).

Vis dėlto ministras pripažino, kad šioje srityje Turkijai dar daug ką reikia nuveikti.

„Politinės reformos susijusios su žaidimo taisyklių keitimu, tačiau kadangi žaidėjai lieka tie patys, jiems reikia laiko, kad prie tų naujų taisyklių prisitaikytų“, - kalbėjo A. Babacanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministro teigimu, daug atviresnė per pastaruosius metus tapo ir pati Turkijos visuomenė. Tai esą liudija ir gausybė naujai įsikūrusių privačių žiniasklaidos priemonių, kuriose esą diskutuojama apie viską.

Esamą Turkijos socialinę-politinę santvarką A.Babacanas apibūdino kaip islamo, demokratijos ir pasaulietiškumo derinį.

„Pas mus įsitvirtina ir vis geriau veikia sistema, derinanti islamo, demokratijos ir pasaulietiškumo elementus. Tai labai įdomus, labai patrauklus modelis“, - tvirtino ministras.

REKLAMA

Anot jo, šio modelio raidą atidžiai stebi kaimyninių ir kitų musulmoniškų šalių reformatoriai ir intelektualai, tad Turkijos sėkmė juos padrąsintų ir galbūt pastūmėtų rinktis turkišką kelią.

Vilniuje A. Babacanas su oficialiu vizitu lankėsi penktadienį.

A. Babacanas susitiko su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku, premjeru Andriumi Kubiliumi ir užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku, su kuriais aptarė dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą bei tarptautines aktualijas, tarp jų ir Turkijos pažangą derybose dėl narystės Europos Sąjungoje.

Derybas dėl stojimo į ES Turkija pradėjo 2005-ųjų rudenį, tačiau kai kurios Vakarų Europos valstybės yra išsakiusios poziciją, kad derybos nebūtinai turi baigtis Turkijos naryste ES.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų