Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programa kainavo 275 mln. litų, o šiuo metu yra įgyvendinta 70 proc. projektų, teigia Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos vadovas Gediminas Ilgūnas.
Tūkstantmečio programa buvo suskirstyta į tris dalis: mokslinių tyrimų ir leidybos projektus, kultūros paveldo ir architektūros projektus bei nacionalinius ir tarptautinius kultūros, meno ir visuomeninius projektus, po Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečio valstybinės komisijos posėdžio Prezidento kanceliarijoje sakė G. Ilgūnas. Iš viso projektams buvo skirta 275 mln. litų. Net 262 mln. litų teko architektūros projektams, tačiau didžiausia jų dalis liko iki galo neįgyvendinti.
„Apskritai didelė dalis Tūkstantmečio programos šiemet nebus užbaigta. Tai - Kaune Vytauto Didžiojo, M. K. Čiurlionio muziejai, Rumšiškių liaudies buities muziejaus užbaigimas, Kernavė, Valdovų rūmai”, - sakė G. Ilgūnas.
Jis pažymėjo, kad daugiausiai kainavo Valdovų rūmų bei Nacionalinės dailės galerijos statybos ir išsakė viltį, kad visi pradėti projektai bus baigti kitais metais.
„Spręs Vyriausybė ir Seimas. Aš manau, kad jie turėtų būti baigti. Kitas klausimas - kokia forma. Galbūt bus nuspręsta pratęsti, papildyti Tūkstantmečio programą kitais metais”, - svarstė Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos vadovas.
Premjeras Andrius Kubilius Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo renginius taip pat vertina teigiamai.
„Vertinu labai pozityviai visus renginius ir pačią šventę, gaila, kad ji truko trumpiau negu norėtųsi. (...) Pinigai išleisti buvo ne tik minėjimams ar Dainų šventei, o išleisti ir Valdovų rūmams, ir dvarams restauruoti, knygų leidybai. Taigi reikia šį minėjimą matyti žymiai platesniame kontekste”, - teigė A. Kubilius.