• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, jog mokytojų pasiūla Lietuvoje šiek tiek auga, tačiau ne visi pedagogai atitinka keliamus reikalavimus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, jog mokytojų pasiūla Lietuvoje šiek tiek auga, tačiau ne visi pedagogai atitinka keliamus reikalavimus.

REKLAMA

Anot jos, šiuo metu Užimtumo tarnyboje mokytojo darbo ieško 1,2 tūkst. žmonių, tačiau mokyklose trūksta apie 650 pedagogų. 

Mokykla ir mokyklos vadovas patys atsirenka ir užtat tie skaičiai čia prasilenkia. Atrodo pasiūla gal ir yra, bet nebūtinai tenkina mokyklų vadovus“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Taip pat ministrė atkreipė dėmesį, jog ne visose mokyklose trūksta pilno etato mokytojo, kai kuriose įstaigose – tik dalies.

Jos teigimu mokytojų trūkumas – pasaulinė problema, kuri Lietuvoje nėra ignoruojama, aktyviai stengiamasi pritraukti kuo daugiau studentų į pedagogikos studijas, siūlomos stipendijos iki 600 eurų bei lengvesnis persikvalifikavimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Neignoruojam problemos, nors tai yra pasaulinė problema. Esamais instrumentais bandom motyvuoti mokytojus ateiti į mokyklą“, – kalbėjo ministrė.

REKLAMA

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pridūrė, jog galimas ir nuotolinis mokytojų darbas, tačiau tai – ne pats geriausias variantas.

„Nuotolinis darbas – nėra siekiamybė, bet tai vyksta, per pandemiją esame to išmokę, teisinė bazė yra pakankamai lanksti, kad galėtume įdarbinti mokytojus, kurie galėtų vesti pamokas ir nuotoliu“, – sakė švietimo ministrė.

Mokytojus pasieks metodinė medžiaga

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė taip pat pabrėžė, kad ne tik Lietuva, bet ir kitos šalys susiduria su problema dėl vadovėlių atnaujinimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulinė praktika irgi yra tokia, kad vadovėliai nėra labai dažnai atnaujinami. Tai yra ir leidėjų atsakomybė, jie turi irgi savo planą kaip tą daryti“, – pasakojo švietimo ministrė.

„Aš džiaugiuosi, kad kai kuriuos prašymus iš ministerijos pusės leidėjai irgi atsižvelgė“, – pridūrė ji.

Švietimo visministras Ignas Gaižiūnas pabrėžė, jog vadovėlių leidybą – ilgas procesas, tačiau Lietuva pasaulio kontekste šiuo klausimu dirba pakankamu tempu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vadovėlis tikrai nėra toks dalykas, kur atsisėdau, parašiau ir kitą dieną išspausdinau. Tai ilgas, sudėtingas kūrybinis darbas, reikalaujantis ir daug pedagoginių žinių ir didaktinių žinių. Vadovėlių leidėjai juda tikrai pakankamai sparčiai, palyginus su tuo, ką matome kitose šalyse“, – kalbėjo I. Gaižiūnas.

Siekiant padėti mokytojams dirbti pagal atnaujintas programas, metodinę medžiagą pedagogai galės rasti portale „E-mokykla“.

„Jau dabar galima matyti, kaip užkraunamos temos, bet rugsėjo antrą viliamės jau bus pilnesnis vaizdas“, – sakė švietimo ministrė.

REKLAMA

Pirmiausia sistemoje bus sukelta medžiaga 5–12 klasių mokytojams, per rugsėjį planuojama pateikti medžiagą pradinių klasių pedagogams.

Ministrė pabrėžė, jog labai svarbu, kad mokomoji medžiaga pedagogams būtų lengvai pasiekiama ir aiški.

„Suprantu, kad iki šiol pateikimo būdas buvo gana chaotiškas. Galbūt dalykinio turinio prasme tvarkingas, bet atsidarius visus portalus ir platformas pakankamai sunku išgraibyti kas yra kur. Mūsų siekiamybė, kad būtų labai aiški struktūra – dalykas, klasė, planai“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

2023–2024 metais išleisti 107 nauji vadovėliai, šiemet leidyklos planuoja išleisti dar 19.

Net rašinelių gramatika rodo LR "Švietimo" lygį,- ''Švietimo '' visministras'' Ignas Gaižiūnas pabrėžė, jog vadovėlių leidybą – ilgas procesas, tačiau Lietuva pasaulio kontekste šiuo klausimu dirba pakankamu tempu.
sisteminių partijų Š. ministrai dar neseniai rėkavo, kad pedagogų yra per daug, reikia mažinti, uždarė Vilniaus Pedagoginį universitetą. Pasekmes matome. Globalistų debilizacijos planas vykdomas su kaupu. O dar kai į valdiškų mokyklų klases atves protiškai atsilikusius....Privačios mokyklos kažkodėl jų nepriima, todėl jos skaičiuos pelną
Jūs gal pablūdot, jei norite. kad specialistas su aukštuoju išsilavinimu ateitų dirbti 0,75 etato ir gautų 600 eurų. Patys suardėt sistemą atskirdami gimnazijas ir progimnazijas ir palikdami ten dirbančius fizikos ir chemijos mokytojus už dalį etato. Netgi sovietmečiu buvo taisyklė, kad mokykla nesudaranti mokytojui pilno etato ten dirbančiam mokytojui turi mokėti viso etato atlyginimą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų