• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kaip į skandalą, susijusį su „Foxpay“, įsivėlę ir teisėsaugos sulaikyti Vilhelmas Germanas bei Ieva Trinkūnaitė važinėjo prabangiu „Ferrari“ automobiliu Monake. Toks automobilio modelis yra ypač retas, o juo važinėja tokios pasaulio garsenybės kaip Cristiano Ronaldo ir Gordonas Ramzis.

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kaip į skandalą, susijusį su „Foxpay“, įsivėlę ir teisėsaugos sulaikyti Vilhelmas Germanas bei Ieva Trinkūnaitė važinėjo prabangiu „Ferrari“ automobiliu Monake. Toks automobilio modelis yra ypač retas, o juo važinėja tokios pasaulio garsenybės kaip Cristiano Ronaldo ir Gordonas Ramzis.

REKLAMA

„Instagram“ prieš savaitę paviešintame vaizdo įraše verslininkai važiuojantys išskirtiniame automobilyje – „Ferrari Monza SP2“ – užfiksuoti prie prabangaus viešbučio „Hotel de Paris Monte-Carlo“.

„Pelenė tai padarė“, – rašoma prie vaizdo įrašo.

Komentaruose tvirtinama, kad vaizdo įrašas užfiksuotas praeitų metų vasarą.

Tokių automobilių, remiantis „CarBuzz“ duomenimis, yra tik 499. Tokio automobilio kaina įspūdinga – apie 1,8 milijono dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis užsienio žiniasklaida, tokį patį prabangų automobilį turi ir vairuoja futbolininkai Cristiano Ronaldo, Zlatanas Ibrahimovičius ir visame pasaulyje garsus šefas Gordonas Ramzis.

REKLAMA

Per kratas rasta daug grynųjų pinigų ir turto

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) teigia, kad atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti 7 asmenys, tarp jų – minėtos įmonės savininkė Ieva Trinkūnaitė ir jos sugyventinius Vilhelmas Germanas. Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rasta 0,5 milijono eurų grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos bei turto, meno dirbinių.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia, niekas iš valdžios institucijų niekada nedarė jokio spaudimo mūsų institucijai <...>. Antras dalykas, tai nėra susiję su rinkimais <...>“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė FNTT direktorius Rolandas Kiškis.

Jis teigė, kad operacija planuota ilgą laiką. Dėl taktinių sumetimų ir įtariamųjų jautimo, kad šis žingsnis bus, laikas sutapo.

„Rimti darbai viešai yra nedirbami, bet noriu padėkoti FNTT pareigūnams, taip pat STT, policijos pareigūnams, kurie numatytą, sudarytą veiksmų planą padarė tiksliai be jokių nukrypimų“, – tvirtino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad procesinis tyrimas prasidėjo vasarą, po generalinės prokurorės kreipimosi. A. Urbelis teigė, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas pakankamai plačioje apimtyje dėl galimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, korupcijos, papirkinėjimo, kyšininkavimo, „pinigų plovimo“.

A. Urbelis pridūrė, kad įtariamiesiems gresia bauda ir laisvės atėmimo bausmės. Teigiama, kad visiems įtariamiesiems pareikšti panašūs kaltinimai dėl pinigų plovimo, papirkinėjimo ir turto pasisavinimo.

REKLAMA

Jis spaudos konferencijos metu pasakojo, kad rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.

Anot A. Urbelio, tyrime figūruoja ne tik „Foxpay“ savininkė I. Trinkūnaitė, jos sugyventinis V. Germanas, eksministrės M. Navickienės vyras M. Navickas, bet ir daugiau asmenų, kurių prokuroras neįvardijo.

Rasta daug grynųjų pinigų ir didelės vertės turtas

Kaip aiškino FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas, ateityje tiriamųjų gali būti daugiau nei 7. Taip pat, jis įvardino, kad buvo atliktos kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos, ektroninės informacijos bei kripto valiutos ir turto.

REKLAMA

„Buvo atliktos 32 kratos, buvo pasitelkta 80 pareigūnų <...>. Į pagalbą buvo pasitelkti ir policijos pareigūnai bei „Aras“ pareigūnai. Sulaikyti 7 asmenys, jie buvo apklausti. Skaičius nėra galutinis, ikiteisminio tyrimo veiksmai atliekami ir dabar, įtariamųjų skaičius gali kisti, jų gali būti daugiau <...>.

Buvo surastas labai didelis grynųjų pinigų kiekis, apie pusę milijono eurų ir didelės vertės turtas“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Šadianecas pridūrė, kad buvo rastos ir kriptovaliutų piniginės.

Foxpay BNS Foto

Navickienei pretenzijų neturi

Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojas Jovitas Raškevičius teigė, kad teisėsauga ikiteisminiame tyrime dėl įmonės „Foxpay“ veiklos jokių pretenzijų parlamentarei, buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei pretenzijų neturi.

„Noriu paneigti eskalacijas viešojoje erdvėje – atliekamame ikiteisminiame tyrime poniai M. Navickienei mes klausimų ir pretenzijų neturime“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Raškevičius.

REKLAMA

STT atstovas pabrėžė, kad ikiteisminiame tyrime fokusuojamasi į įmonės „Foxpay“ veiklą, tiriant galimai neteisėtą poveikį viešiesiems pirkimams.

Tiesa, teisėsaugos atstovai penktadienį patvirtino, jog atliekant ikiteisminį tyrimą, buvo sulaikytas eksministrės, konservatorės M. Navickienės vyras Mindaugas Navickas.

Prokuroras A. Urbelis teigė, kad atliekant tyrimą, įtariamiesiems taikomos įvairios kardomosios priemonės.

REKLAMA

„Byloje dalyvaujantiems įtariamiesiems parinktos kardomosios priemonės – tai rašytiniai pasižadėjimai ir užstatai, o vienam įtariamajam, žinia, parinkta kardomoji priemonė – suėmimas“, – sakė prokuroras.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį leido dviem mėnesiams suimti vieną įtariamųjų tyrime dėl „Foxpay“ veiklos V. Germaną.

A.Urbelis pažymėjo, kad teismas, paskirdamas įtariamiesiems kardomąsias priemones, atsižvelgė į prokuratūros argumentus, jog asmenys gali bėgti, slėptis nuo teisėsaugos, trukdyti procesui, daryti naujas nusikalstamas veikas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinia, kad asmuo iš probacijos sąrašų buvo išbrauktas tik 2022 m. vasario mėnesį, teistas už sunkių nusikalstamų veikų padarymą, kurių senaties terminas yra 5 metai, tai akivaizdu (...), kad 5 metai nėra suėję. Taigi, inkriminuojant nusikalstamo pobūdžio veikas, tarp jų – ir sunkias, pagrįstai manoma, kad asmuo, būdamas laisvėje, gali daryti nusikalstamas veikas“, – apie vieną iš įtariamųjų kalbėjo A. Urbelis.

REKLAMA

Prokuroras pažymėjo, jog yra požymių, kad galimos nusikalstamos veikos, kurios yra tiriamos, galėjo būti padarytos asmenims bendrininkaujant.

„Nenustatyti bendrininkai nusikalstamos veikos. (...) Nusikalstama veika padaryta nevienasmeniškai, tai yra padaryta tam tikra bendrininkavimo forma, kuri įvardinta įtarimuose“, – sakė A. Urbelis.

STT tyrimo ėmėsi Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos

ELTA primena, kad trečiadienį portalas „15min.lt“ pranešė, jog teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę Ievą Trinkūnaitę ir jos sugyventinį Vilhelmą Germaną.

REKLAMA

Anot portalo, teisėsauga tyrime dėl galimų finansinių nusikaltimų sulaikė ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės Monikos Navickienės vyrą, verslininką Mindaugą Navicką.

Specialiųjų tyrimų tarnyba birželį dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ veiklos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui (LB) atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas

„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.

Monika Navickienė (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

Pagal pateikiamus jų veiklos būdus, tai tikrai biudžeto vagys, o "stogas", turbūt, skaidrūs konservai?
Tai gal parduodam Ferrari, ir nebereiks akcizo kurui didinti nuo Naujų?
Juk Lietuvoje dar ne vienas toks,
tarnybos užsiimtų rimtai , atsirastų pinigų į biudžetą.
Iš kur tiek yra pas mus turtuolių , iš kur tie pinigai?
Iš kur ,tik ne iš sąžiningo darbo arba verslo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų