Antradienį LRT taryba 5 metų kadencijai iš dvylikos kandidatų renka LRT generalinį direktorių.
Prioritetas – modernumas ir pokyčiai
Dar kartą į vadovo kėdę pretenduojantis dabartinis LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius po susitikimo su komisija buvo nusiteikęs optimistiškai teigė, kad jei būtų LRT vadovas trečią kartą – nacionalinio transliuotojo laukia didelės permainos.
„Man teko garbė didesnė atsakomybė vadovauti LRT labai įdomiu laikotarpiu, transformaciniu laikotarpiu. Mes per tą laiką labai keitėmės, tą vertina mūsų žiūrovai ir klausytojai. Bet, aišku, mano programa yra pokyčių ir permainų programa, nes žinau, kur reikia eiti toliau ir, kaip eiti. Kryptis aiški – tai tolimesnė modernizacija“, - tv3.lt sakė A. Siaurusevičius.
Maža to, A. Siaurusevičius tiki, kad nacionalinis transliuotojas „gali grįžti į normalų dialogą su Seimu“.
Tuo tarpu paklaustas, ar ketina skaidrinti LRT veiklą, kurią šiuo metu tiria speciali Seimo sudaryta komisija, A. Siaurusevičius teigė, kad jo tikslas – kad visuomenė suprastų, ką daro LRT.
„Mūsų adresatas yra visuomenė, nes mes labai vertiname pasitikėjimą. O jis, jeigu tikėti apklausomis, yra didelis – beveik 80 proc. Bet, manau, kad visuomenė turi teisę žinoti daugiau ir mes ieškosime būtų, kaip tą padaryti“, - teigė A. Siaurusevičius.
Kandidatų daugiau nei iki šiol
Tarp kandidatų – dabartinis LRT vadovas Audrius Siaurusevičius, buvusi portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, žurnalistas, buvęs naujienų agentūros BNS vadovas Artūras Račas, žurnalistas ir prodiuseris Kristupas Krivickas, prodiuseris, buvęs politikas Arūnas Valinskas, politikas Zigmas Vaišvila ir istorikas Bernardas Gailius.
Dėl vadovo kėdės varžosi ir dabartiniai LRT darbuotojai – Aldaras Stonys bei Justas Senapėdis. Trys kandidatas savo pavardžių viešinti nenorėjo, bet neseniai žiniasklaidoje pasklido, kad tai VšĮ „Kultino“ direktorė Jūratė Černiauskienė, Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius ir teisininkas Liudvikas Ragauskis.
Reikalavimai nepaprasti
Vadovauti nacionaliniam transliuotojui galima tik turint ne mažesnį nei magistro arba jam prilyginamą mokslinį laipsnį, turėti bent 5 m. vadovavimo patirties. Tai pat būtina išmanyti Konstituciją, Visuomenės informavimo įstatymą, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą, Visuomenės informavimo etikos kodeksą, Europos Sąjungos teisės aktus, susijusius su visuomeninių transliuotojų darbu ir kt.
Generalinis direktorius LRT tarybos renkamas 5 metų kadencijai.