Vadovauti LRT šiemet pretenduoja 12 kandidatų – penkiais daugiau nei prieš 5 metus.
Žada žengti nauju žingsniu
Istorikas Bernardas Gailius nelinkęs vertinti savo galimybių konkurse prieš 11 kitų kandidatų. Jo manymu, tai sunkus konkursas su rimtais pretendentais. Tiesa, apie savo siūlomą programą kandidatas nedaugžodžiavo.
„Aš manau, kad mano programa numato subalansuotą judėjimą strategiškai ta pačia kryptimi, bet nauju žingsniu. Mano vizija – geriau integruota televizija. Komisijai tai papasakojau gana smulkiai. Dabar laukime vakaro“, - tv3.lt kalbėjo B. Gailius.
Nekomentavo B. Gailius ir to, ką A. Siaurusevičiaus, dabartinio LRT vadovo, vietoje darytų kitaip. Jo teigimu – tai nelabai gražu, kai jie abu konkurentai.
„Į šitą klausimą neatsakinėsiu, nes negražu. Mes esame konkurentai konkurse, neturėtume vienas kito komentuoti, manau“, - sakė B. Gailius.
Šiuo metu B. Gailius priklauso Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Anot jo, tai netrukdo jam kandidatuoti į nacionalinio transliuotojo vadovus, o jei jis būtų išrinktas, narystę partijoje sustabdytų.
Svarbiausia – skaidrumas
Ne visi kandidatai į LRT vadovus buvo kalbūs. Pavyzdžiui, VšĮ „Kultino“ direktorė Jūratė Černiauskienė su žiniasklaida nebendravo nei prieš susitikimo su komisija, nei po.
Prieš susitikimą su komisija su žiniasklaida bendrauti nelinko ir buvusi ilgametė portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Ji sutiko kalbėti tik po pristatymo.
„Man atrodo, kad sekėsi neblogai, tarybos nariai buvo nusiteikę draugiškai, atrodo, neblogai. Pagrindinis dalykas, į ką reikėtų orientuotis – skaidrumas, efektyvumas ir turinio integracija. Manyčiau, kad mano patirtis ilgametė naujienų portale gali padėti šiai didelei žiniasklaidos grupei jos visą gaminamą puikų turinį nunešti iki interneto ir ten esančių vartotojų“, - tv3.lt kalbėjo M. Garbačiausakitė-Budrienė.
Kandidatų daugiau nei iki šiol
Tarp kandidatų – dabartinis LRT vadovas Audrius Siaurusevičius, buvusi portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, žurnalistas, buvęs naujienų agentūros BNS vadovas Artūras Račas, žurnalistas ir prodiuseris Kristupas Krivickas, prodiuseris, buvęs politikas Arūnas Valinskas, politikas Zigmas Vaišvila ir istorikas Bernardas Gailius.
Dėl vadovo kėdės varžosi ir dabartiniai LRT darbuotojai – Aldaras Stonys bei Justas Senapėdis. Trys kandidatas savo pavardžių viešinti nenorėjo, bet neseniai žiniasklaidoje pasklido, kad tai VšĮ „Kultino“ direktorė Jūratė Černiauskienė, Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius ir teisininkas Liudvikas Ragauskis.
Reikalavimai nepaprasti
Vadovauti nacionaliniam transliuotojui galima tik turint ne mažesnį nei magistro arba jam prilyginamą mokslinį laipsnį, turėti bent 5 m. vadovavimo patirties. Tai pat būtina išmanyti Konstituciją, Visuomenės informavimo įstatymą, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą, Visuomenės informavimo etikos kodeksą, Europos Sąjungos teisės aktus, susijusius su visuomeninių transliuotojų darbu ir kt.
Generalinis direktorius LRT tarybos renkamas 5 metų kadencijai.