• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Agresyvūs, smurtaujantys pacientai į gydytojo kabinetą greičiausiai nebepateks. Seimas neilgai trukus apsispręs dėl pataisų, kurios leis gydytojams neaptarnauti neadekvačių pacientų, kurie žarstosi keiksmažodžiais, puola muštis ar kitaip žemina mediką.

Agresyvūs, smurtaujantys pacientai į gydytojo kabinetą greičiausiai nebepateks. Seimas neilgai trukus apsispręs dėl pataisų, kurios leis gydytojams neaptarnauti neadekvačių pacientų, kurie žarstosi keiksmažodžiais, puola muštis ar kitaip žemina mediką.

REKLAMA

Kartu su šia idėja, parlamentas spręs ir dėl kamerų naudojimo, kurios fiksuos, kaip pacientams yra suteikiamos paslaugos.

Šlaistėsi peiliais

Praėjusių metų pradžioje Kėdainių ligoninės Skubios pagalbos skyriaus medikams teko susidurti su įniršusiu girtu pacientu. Įsiaudrinęs vyras skeryčiojosi koridoriuje, o jį bandžiusią sutramdyti gydytoją griebė už rankų ir švystelėjo į šalį. Jauna gydytoja krito ir trenkėsi galva į grindis.

Panašų įvykį vakar užfiksavo policijos pareigūnai Telšiuose, kur vietos ligoninėje peiliais apsiginklavęs girtas vyras grasino medikams.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 18-ą valandą, į Telšių ligoninės priėmimo skyrių atėjo neblaivus 22 metų vaikinas, kuris pradėjo reikšti pretenzijas dėl neprofesionaliai jam suteiktos pagalbos. Atėjo ginkluotas dviem peiliais ir ten vaikėsi gydytojus“, – teigė Šiaulių policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė.

REKLAMA

Vaikiną sulaikė policija, jis į pareigūnų alkotesterį pripūtė 1,76 promilės.

Su įniršusiais pacientais susiduria ne tik skubią pagalbą suteikiantys medikai, bet ir šeimos gydytojai ar gydytojai specialistai.

Paskutinį atvejį mes turim savo profsąjungos narės, kuri buvo apstumdyta darbe, jai buvo trenkta į krūtinę, buvo iškoliota, čia visai nesenas atvejis. Į vieną kolegę pacientė metė vaistų maišelį ir iškoliojo, kodėl čia reikia už vaistus mokėti, lyg gydytoja būtų atsakinga, jai pataikė į veidą“, – pasakojo Šeimos gydytojų profsąjungos atstovė Alma Astafjeva.

REKLAMA
REKLAMA

Išvaryti negali

Dabar gydytojai negali iš kabineto išvyti agresyvaus paciento.

Mes negalime atsisakyti teikti paslaugos, net, jei pacientas kolioja, žeminančiai elgiasi, smurtauja, mes iš principo negalime atsisakyti teikti paslaugos ar nutraukti“, – paaiškino A. Astafjeva.

Tačiau Seime kelią baigia įveikti pataisos, kurios gali pakeisti situaciją. Pagal jas, jei žmogus iškeiks, žemins, ar smurtaus prieš gydytoją, medikas jam parodys duris ir pasiūlys ateiti kitą kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu neskubus atvejis ir, jeigu pacientas elgiasi neadekvačiai arba smurtauja prieš mediką psichologiškai ar net ir fiziškai, tos planinės paslaugos [siūloma] tuo metu neteikti, suteikti ją kitą kartą“, – Seimo narė Jurgita Sejonienė.

Ši tvarka negaliotų tiems pacientams, kurių agresyvumą sukėlė liga.

Galės informuoti pacientą, aš atsisakau jums teikti paslaugas, nes jūs šiuo metu elgiatės nepagarbiai arba agresyviai“, – dėstė A. Astafjeva.

REKLAMA

Panašu, kad ši idėja virs realybe, nes ją palaiko ne tik valdantieji, bet ir dalis opozicijos.

Jeigu mes visą laiką giname paciento teises, mes privalome ginti ir medikų teises. Tikrai labai dažnai ne tik pats pacientas, bet ir jo giminės, kurie iškviečia medikus į namus ar lydi pacientą į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, negerbia mediko“, – įsitikinusi Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Siūlomos pataisos

Pataisos numato, kad net ir greitosios pagalbos gydytojai galėtų neteikti pagalbos, jei iškilo pavojus pačių medikų gyvybei.

REKLAMA

Pirmiausia, gelbėtojas turi būti saugus, nes, kas iš negyvo gelbėtojo“, – kalbėjo konservatorė J. Sejonienė.

Tuo pat metu Seimas bandys įteisinti kamerų naudojimą. Tai reiškia, kad slaugytojai ir greitosios pagalbos darbuotojai, kurie dirba už ligoninės ribų, pacientų namuose galėtų filmuoti paslaugų suteikimą. Panaši sistema veiktų ir skubios pagalbos skyriuose.

Elementariai tiesiog keli neblaivų asmenį, o jis puola muštis. Būna ir fiziškai susidoroja, ir psichologiškai smurtauja. Vien tam, kad apsaugotumę medikus, labai būtų gerai kameros. Ir antra, kai įvyksta nusiskundimai mūsų darbu, mes galim peržiūrėti ir įsitikinti, ar medikai viską padarė kaip priklauso“, – pabrėžė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos atstovas Mindaugas Kliukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu policija savo veikloje plačiai naudoja kameras. Pasak Seimo narių, duomenys būtų saugomi ir naudojami panašiais principais.

Jie tikrai nėra laisvai prieinami. Dėl šito su duomenų apsaugos departamentu esame sutarę ir jiems atrodo, kad įstatyme įrašytos nuostatos yra pakankamos“, – patikino konservatorė J. Sejonienė.

Visos medikus ginančios pataisos, pasak valdančiųjų, turėtų būti priiminėjamos artimiausiomis savaitėmis.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Kodėl neatskiriamos blaivyklos, kuriose būtų tik mokamos paslaugos? Negali susimokėti tuo metu, kaupiasi skola. Žinotų, kad neblaivūs ar vartoję kvaišalus turės teisę patekti tik į išblaivinimo įstaigą, o gydymo galės tikėtis tik būdami blaivūs. Dabar net ištikus infarktui pagyvenusius žmones išveja iš priėmimo arba reikalauja mokėti už gydymą, o šalia pulkas medikų šokinėja aplink neblaivų. Net jei tas nemoka PSD. O tas, kuris moka mokesčius net ir reikalui esant nesulaukia pagalbos
; taip, ant genocido kolaborantų reikia ,paloti'. Ir kadangi tikrų medikų mažai, tai tikimybė ,aploti' tokį: minimali.
Tad: gaf gaf gaf.
Amerikoj būtų gavęs kulka į kaktą ir taskas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų