• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tiesiogiai rinkti merus gali nebebūti prasmės

Tiesioginius merų rinkimus įteisinančią Konstitucijos pataisą tikimasi priimti jau rudenį, tačiau piliečių išrinkti miestų ir rajonų vadovai gali būti priversti tenkintis tik simboline valdžia, rašo „Kauno diena“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio, Seimas grįžta prie tiesioginių merų rinkimų idėjos. Ją ketinama įgyvendinti iki 2011 m. pavasarį įvyksiančių savivaldos rinkimų.

REKLAMA

Tačiau tebėra neaišku, kaip pasidalys įgaliojimus tiesiogiai išrinktos miestų ir rajonų tarybos ir tokiu pat būdu išrinkti merai. Šis klausimas, anot politikų, dar sukels nemažai aistrų.

„Mes siūlome Konstituciją keisti minimaliai, tik paprasčiausiai įteisinant pačius tiesioginius merų rinkimus. Visus kitus klausimus būtų galima išspręsti įstatymų pakeitimais“, - dienraščiui sakė vienas Pagrindinio įstatymo pakeitimų iniciatorių, Seimo pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Algis Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, įstatymo projekte įrašyta, kad „savivaldybių institucijų sudarymo ir veiklos tvarką nustato įstatymas“. „Tai reiškia, kad ne Konstitucijai, bet įstatymui paliktume tiesiogiai išrinktų merų kompetencijos nustatymo klausimą“, - teigė A. Čaplikas.

Anot jo, dėl įstatymo, nustatančio tiesiogiai išrinktų merų kompetenciją, galima bus diskutuoti atskirai. Tam dar yra laiko iki 2011 m. rinkimų, nes nuomonių šiuo klausimu yra „daug ir įvairių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Kauno dienos“, dalis politikų baiminasi, kad tiesiogiai išrinkti merai konfliktuos su tarybomis.

„Neabejoju, kad bus nemažai situacijų, kai taryboje daugumą turės viena politinė partija, o meru bus išrinktas kitai partijai priklausantis asmuo. Konfliktas užprogramuotas. Ar neatsitiks taip, kad tiesiogiai išrinktam merui bus nustatyti tik simboliniai įgaliojimai?“ – teigė atsargiai tiesioginių mero rinkimų idėją vertinančių konservatorių atstovas Jurgis Razma.

REKLAMA

Be to, nuogąstaujama, kad įstatymai, nustatantys tiesiogiai išrinktų merų kompetenciją, bus koreguojami taip, kaip užsimanys tuo metu valdančiojoje daugumoje esančios partijos.

„Tai yra, jeigu jos turės pakankamai daug merų, jos sustiprins savivaldybių vadovų galias ir menkins tarybų įgaliojimus. Atėjus į valdžią kitai partijai įgaliojimų paskirstymo santykis gali būti pakeistas“, - „Kauno dienai“ sakė J. Razma.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų