Vilniečiai Konarskio gėlių turgelyje ieško gražiausių žiedų savo mylimiems ir brangiems tėčiams. Kokias gėles vilniečiai jiems dovanos?
„Bijūnai. Ir senelis apdainuodavo savo dainose, tremtinys buvęs, tai kažkaip tiems bijūnams ypatingi sentimentai.“
„Tėčiui patiktų gal ružavos arba mėlynos.“
„Dovanoja vaikai pietus tėveliui. Va gėlės nusipirksim. – Kokia gėlytės išsirinkot? – Bijūnus.“
Vilniečiai sako, kad tėčio diena yra apie dėkingumą, buvimą kartu ir pačius gražiausius prisiminimus, net jei kai kurių tėvelių jau nebėra.
„Padėkoti, kad iš viso atsiradau šitam pasaulyje, visų pirma, o palinkėti daug sveikatos, optimizmo ir saulėtų dienų.“
„Kadangi jau patys tėveliai, tai už kantrybę auginant mus.“
„Už tą, kad esu. Tiesiog.“
„Padėkoti tėveliams už viską. Abiems norėčiau. Aš tiesiog labai juos myliu.“
„Tėvelio diena tam ir yra, kad prisimintum pačius geriausius dalykus, kurie yra ir aišku labai liūdna, kad negali pakalbėti, apkabinti, nes didžiausias dalykas, matyt, yra apsikabinimas.“
„Padėkoti tėčiui, kad esu, kad nu padarė galima sakyti.“
„Šiaip už ištikimybę šeimai žinokit labiausiai už ką gi tėvui galima dar dėkoti.“
„Padėkoti, kad buvo geriausias tėtis visada, kad mylėjo, kad augino.“
Vilniečiai, anot pardavėjų, tėveliams daugiausia dovanoja bijūnus, mėlynos spalvos žiedus ir jiems pinigų išleisti negaili.
„Įvairiai. Ir 10 eurų, ir 50“, – sako gėlių pardavėja Irena.
Bijūnų šakelė turguje kainuoja 3 eurus. Gėlių pardavėjas Kęstas sako, kad dabar jie atpigę. Gėlės, anot vyro, beveik nebrango.
„Prieš metus pardavinėjau po 1,5 euro rožes vienas tokias ir kitas lygiai ta pačia kaina pardavinėju. Jos praktiškai visiškai nepabrango. Žiūrint kokios gėlės. Ne motinos diena. Kažkaip mažiau nei per mamos dieną perka 10 kartų.“, – sako gėlių pardavėjas Kęstas.
Šiandien švenčiame ne tik tėčio dieną, bet ir Sekmines. Lietuvoje jų papročiai susiję su sėjos pabaigtuvėmis ir vasaros darbų pradžia. Per Sekmines šventintu vandeniu valstiečiai šlakstydavo namus, gyvulius, sodus, laukus, tikėdamiesi taip apsisaugoti nuo nelaimių, o piemenys vainikais ir beržų šakelėmis puošdavo karvių ragus, kad juos duotų daugiau pieno.