Pavakarę vilnietė Sigita atvyksta pasiimti sūnaus iš privataus darželio. Čia dar visai mažiukas sūnus dienas leido ir kur kas anksčiau, tačiau vėliau šeima gavo vietą valstybiniame darželyje ir susigundė pereiti ten. Visgi vaikas ilgai jame neužsibuvo.
Kalba apie chaosą ir pyktį
Mama valstybinį darželį vadina tiesiog skruzdėlynu, kur kelias dešimtis vaikų bando sužiūrėti viena auklėtoja, tačiau, žinoma, nieko nesuspėja. Tada esą prasideda chaosas ir pykčiai, apie vaikų ugdymą nėra net kalbos. Panašią patirtį valstybiniame darželyje pasakoja ir kita mama Asta.
Darželių skirtumai išties akivaizdūs. Štai, kaip atrodo tradicinio valstybinio darželio žaidimų aikštelė. Laipynės mena kone sovietinius laikus – tikriausiai ant tokių pat agregatų dūko ir šių mažylių tėvai.
Pridėjus ne ką geresnes sąlygas ir viduje bei auklėtojų trūkumą, nenuostabu, kad tėvai ryžtasi mokėti ir penkiskart didesnes sumas, kad tik atžalos gautų daugiau rūpesčio ir dėmesio.
Ir sugrįžta esą daugiau kaip pusė vaikų. O savivaldybė tuo metu giriasi, kad dar plečia grupes ir nuo rugsėjo priims net 900-ais daugiau mažylių.
Savivaldybė kritiką atmeta
Privatūs darželiai skundžiasi, kad jie nuolat sulaukia tikrintojų, viskas čia stebima pro didinamąjį stiklą, o valstybiniuose darželiuose ruošiamasi priimti daugybę vaikų, kai net nėra kam juos prižiūrėti.
Savivaldybė kritiką atmeta. Darželiai esą pamažu atsinaujina, sovietinio paveldo vis mažiau, o naujoms grupėms įrengti skirta pusantro milijono eurų. Tad apie antihigienines sąlygas esą nėra nė kalbos.
Padidinus algas auklėtojai „į rankas“ uždirba kiek daugiau nei 600 eurų. Savivaldybė nė neslepia, jog pagrindinis jos tikslas – kad per kelerius metus Vilniuje nebeliktų vaikų, laukiančių eilėje į darželius. Kaip tai paveiks ugdymo kokybę, nedetalizuojama.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: