Kaip teigiama prokuratūros pranešime spaudai, ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad nuo 2021 m. vasario iki tų pačių metų pabaigos mažosios bendrijos direktorius M. B., įtariama, savinosi savo vadovaujamos baldų gamybos įmonės lėšas.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis, veikdamas dviejų mažųjų bendrijų vardu, paėmė avansus iš 11 fizinių ir juridinių asmenų dėl virtuvinių ir kitų baldų gamybos. Nors, kaip nustatyta tyrimo metu, viena mažoji bendrija buvo nemoki, o kita neturėjo nei darbuotojų, nei įrengimų baldams gaminti, šiaulietis žadėdavo pagaminti klientams baldus, imdamas iš jų avansus, sudarančius ne mažiau 50 proc. baldų vertės. Anot teisėsaugos, dalis avanso buvo pervedama į mažosios bendrijos sąskaitą, kita dalis buvo perduodama grynais.
„Užsakovai, nesulaukę pagamintų baldų, kreipdavosi į tiekėją, tačiau baldų taip ir negaudavo. Tyrimo duomenimis, asmuo savo ir vienos mažosios bendrijos naudai įgijo daugiau nei 42 tūkst. eurų“, – teigiama prokuratūros pranešime.
Teisėsauga skelbia, kad kaltinamasis taip pat nuo 2019 m. liepos iki 2021 m. liepos galėjo savintis mažosios bendrijos lėšas, pervesdamas jas kitiems, niekaip su įmonės veikla nesusijusiems, asmenims. Manoma, kad pinigai buvo pervesti už neva planuojamo kurti verslo – odontologijos studijos įvaizdžio kūrimą, už kelto bilietus, už šeimos narių transporto priemonių remontą, garažo vartų montavimą bei vestuvių šventės pobūvių salės nuomą bei apgyvendinimo paslaugas.
„Įtariama, kad šiaulietis tyčia apgaulės būdu įgijo daugiau nei 30 tūkst. eurų Europos Sąjungos lėšų. Manoma, kad jis teikė paraišką pagal Europos Sąjungos finansavimo programas įsigyti pjovimo ir laminavimo stakles, tačiau iš anksto žinojo, kad šių įrenginių neįsigis, o lėšas naudos kitos savo vadovaujamos mažosios bendrijos veikloje“, – nurodo prokuratūra.
Be šių nusikaltimų M. B. kaltinamas apgaulingai organizavęs mažosios bendrijos finansinę apskaitą. Dėl to esą buvo pažeisti finansinę apskaitą reglamentuojantys įstatymai ir negalima iš dalies nustatyti įstaigos veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.
Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato įvairias bausmes, tarp kurių griežčiausia – laisvės atėmimas iki 6 metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!