Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį atmetė dvejiems metams už ikonų kontrabandą dvejus metams kalėti nuteisto Vytauto Petraičio gynėjo skundą. Atmetus skundą, nuosprendis įsiteisėjo.
2005-ųjų gruodį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės operatyvininkai, tikrindami informaciją, ties Nemenčine sustabdė Vilniaus link važiavusį mikroautobusą "Volkswagen Caravelle" ir jį lydėjusį visureigį "Nissan Terrano".
Mikroautobuse rasta įvairaus dydžio ikonų bei tapytų drobių. Juo gabentos 69 ikonos, 3 paveikslai, akvarelė, taip pat vienas medžio drožinys, vaizduojantis angelą, ir statulėlė. Vėliau ekspertai nustatė, kad sulaikytų antikvarinių dirbinių vertė - 52 tūkstančiai 660 litų.
Nei mikroautobuso vairuotojas, nei visureigiu vykę asmenys juos sustabdžiusiems pareigūnams negalėjo pateikti jokių krovinio įsigijimą ar nuosavybę liudijančių dokumentų bei gabentų daiktų vertės sertifikatų.
Po mėnesio šioje byloje sulaikytas ir verslininkas, buvęs kandidatas į Lietuvos prezidentus Juozas Petraitis. Buvo įtarta, kad jis organizavo kontrabandos gabenimą. Tačiau vėliau jam byla buvo nutraukta - J. Petraitis liko liudytoju savo bendrapavardžio byloje. Jis buvo apklaustas pernai liepą bylą nagrinėjusio Vilniaus apygardos teismo posėdyje.
51 metų V. Petraitis teismo nuosprendžiu buvo nuteistas kalėti dvejiems metams. Nuosprendis buvo apskųstas.
Išnagrinėjusi nuteistojo gynėjo skundą, Apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad pirmosios instancijos teismas priėmė pagrįstą sprendimą, pranešė teismo atstovė spaudai.
V. Petraitis teisme teigė, kad antikvarinius meno kūrinius įsigijo sendaikčių turguje "Vernisaž", esančiame Maskvoje. Ikonas maršrutiniu autobusu Maskva-Minskas jis atsivežė iki Minsko, o vėliau, draugams padedant, pervežė į Lietuvą.
V. Petraitis teisme teigė, jog kontrabandos jis neorganizavo ir manė, jog vertybės per Lietuvos sieną gabenamos teisėtai.
Nuosprendžiu kontrabanda gabentos ikonos buvo perduotos Kultūros ministerijos žinion.