Klaipėdos universiteto valytojos baiminasi, kad rudenį jos ne tik bus atleistos iš darbo, bet ir negaus išeitinių kompensacijų.
"Menų fakulteto ūkvedė mums pasakė, kad universiteto valdžia rudenį ketina visas valytojas atleisti ir samdyti firmą, teikiančią valymo paslaugas. Atidavėm universitetui tiek metų - kai kurios dirbome daugiau nei 20 metų, o dabar, sunkmečiu, esame tiesiog išvaromos į gatvę", - piktinosi pensinio amžiaus moteris.
Kita jos bendradarbė aiškino, kad joms neva bus pasiūlytos darbo vietos firmoje, kurią universitetas samdys, tačiau tai jų netenkina.
"Gal ir sutiks ta firma mus įdarbinti, bet už minimumą vaikys po visus fakultetus, o nepatiks kas nors, tuoj pat atleis. Todėl mes norime, kad geriau mums išmokėtų išeitines kompensacijas. Tačiau universitete mums pareiškė, kad dabar sunkmetis ir mes jų negausime", - skundėsi ji.
Klaipėdos universiteto infrastruktūros prorektorius Antanas Lukoševičius teigė, kad mažajame rektorate išties yra priimtas sprendimas pirkti valymo paslaugą daliai universiteto pastatų, tačiau jis dar esąs ne galutinis.
"Kol kas skaičiuojama ekonominė nauda. Net jei paaiškės, kad pirkti paslaugą yra pigiau, moterims nėra ko nerimauti - firmai, kuri laimės konkursą, pateiksime sąlygą, kad ji perimtų mūsų darbuotojas pas save. Visoms mūsų valytojoms, o tiksliau - pastatų apsaugos darbuotojoms bus pasiūlytos naujos darbo vietos", - teigė prorektorius.
Jis pažymėjo, jog tuo atveju, jei moterys naujų darbo vietų atsisakys, joms bus išmokėtos išeitinės kompensacijos.
"Nežinau, kam naudinga skleisti kalbas, kad pinigų nesumokėsime - mes negalime apeiti teisės aktų. Pensinio amžiaus moterys abejoja, ar sugebės išsilaikyti naujoje darbo vietoje, nes visas ekonominis efektas susidaro dėl to, kad dabar jos dirba tris valandas per dieną, o tada turėtų plušėti aštuonias. To jos nenori, bet mes turime galvoti, kaip racionalizuoti išlaidas. Atlikome apklausą, kas norėtų išeiti, ir jau numatėme išeitinių kompensacijų fondą, kuriame - 240 tūkstančių litų", - teigė A. Lukoševičius.
Prorektoriaus teigimu, šalyje jau yra aukštųjų mokyklų, kurios pastatų valymo paslaugą perka.
"Šia tema kaip tik diskutavome neseniai vykusiame Lietuvos universitetų infrastruktūros prorektorių susitikime. Visiems pastatams paslaugą perka Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetai, daliai pastatų - kai kurie kiti. Jų administracija teigia, kad taip yra naudingiau", - pasakojo A. Lukoševičius.
Laima ŠVEDAITĖ