Jam bandant išeiti iš prekybos centro, apsaugos darbuotojai paprašė parodyti asmens tapatybės dokumentą. Tada Julius J. prisipažino, kad pasinaudojo svetimu, neįgaliam draugui priklausančiu, galimybių pasu.
Šis įvykis nutiko 2021 m. rugsėjo 17 d. rytą. Netrukus teismas priėmė sprendimą pripažinti Julių J. kaltu. Iš pradžių jam paskirta 45 parų arešto bausmė. Ji, dėl visiško kaltės pripažinimo, iškart sutrumpinta trečdaliu – iki 30 parų.
Teismas pasigailėjo įstatymų pažeidėjo ir nusprendė atidėti bausmės vykdymą 8 mėnesiams. Vyras įpareigotas nuo 22 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, išskyrus jei tai nėra susiję su darbu arba gydymusi.
Jis per šį laiką turi pradėti dirbti ar registruotis (tęsti registravimąsi) Užimtumo tarnyboje per 2 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Jei vyras išpildys šias sąlygas, tai išvengs numatytos mėnesio „viešnagės“ už grotų.
Suspėjo apsipirkti
Įstatymams nusižengęs vyras teismui pasakojo, kad šiuo metu gyvena pas sunkiai sergantį draugą, todėl jis padeda jam buityje.
Vyras pasakojo, kad 2021 m. rugsėjo 15 d., dienos metu draugas savo ranka parašė supaprastintą įgaliojimą, kad jis galėtų jo vardu paimti galimybių pasą.
Tą pačią dieną, apie 18 val., jis nuėjo į vaistinę, kuri yra parduotuvėje ,,Maxima“. Jam pateikus ranka rašytą supaprastintą įgaliojimą vaistinės darbuotoja atspausdino galimybių pasą išduotą draugo vardu.
2021 m. rugsėjo 16 d., jis du kartus, tai yra per pietus ir vakare, lankėsi parduotuvėje ,,Maxima“ ir apsaugos darbuotojams pateikė draugo vardu išduotą galimybių pasą, kad galėtų užeiti į parduotuvę ir nusipirkti prekių.
Abu kartus apsaugos darbuotojai jį į parduotuvę įleido bei nebuvo nurodę jokių priekaištų ar davę pastabų.
2021 m. rugsėjo 17 d. apie 10.15 val., nuėjo į parduotuvę ,,Maxima“, kur apsaugos darbuotoja nuskenavo galimybių pasą ir jį įleido į parduotuvę.
Pavaikščiojęs ir išsirinkęs prekes jis už jas susimokėjo, praėjo pro kasas ir einant iš parduotuvės jį sustabdė anksčiau minėta parduotuvės apsaugos darbuotoja, kuri paprašė jo parodyti savo asmens tapatybės dokumentą, kadangi jo išvaizda neatitinka pagal galimybių pase nurodytus gimimo metus.
Jis apsaugos darbuotojai nepateikė savo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, nes neturėjo kartu su savimi paėmęs, dėl to jį nusivedė į apsaugos postą. Tuo metu apsaugos darbuotoja iškvietė policijos pareigūnus.
Julius J. tvirtino, kad nežinojo, kad negali pasinaudoti kito asmens galimybių pasu. Teigė, kad ėjo į parduotuvę apsipirkti, nes jo paprašė draugas. Julius J. asmeniškai galimybių paso neturi ir neturėjo, jis žinojo, kad į parduotuvę galima patekti tik pateikus galimybių pasą, tačiau esą nesuprato, kad tą galima padaryti tik su savo turimu galimybių pasu.
Apsaugos darbuotoja teisme pasakojo, kad 2021 m. rugsėjo 17 d., apie 10.15 val. į parduotuvę užėjo vyras, kuris jai pateikė popierinį galimybės pasą, ji jį nuskenavo ir pastebėjo, kad šis galimybės pasas yra išduotas vyresniojo amžiaus vyrui, tačiau šio vaikino ji nespėjo užlaikyti, jis užėjo į parduotuvės vidų apsipirkti.
Po kiek laiko ji pastebėjo anksčiau minėtą vaikiną išeinantį pro savitarnas kasas ir paprašė pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tačiau jis nurodė, kad dokumentų neturi.
Pokalbio metu jis prisipažino, kad pas jį esantis galimybių pasas yra ne jo. Nustačius šį faktą ji apie įvykį pranešė į policiją.
Apsaugininkė pasakojo, kad asmenį, kurį ji sulaikė su svetimu galimybės pasu pažįsta tik iš matymo, jis dažnai lankosi šioje parduotuvėje.