Koronaviruso situacija:
* Nustatyti 503 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė penki žmonės. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 348,5 atvejus.
* Praėjusią parą paskiepyta per 28 tūkst. žmonių: pirmąja skiepo doze vakcinuota 14 tūkst. 880 žmonių, antrąja – 13 tūkst. 540.
* Lietuvoje nustatyti 1165 nauji britiškosios (B.1.1.7) koronaviruso atmainos atvejai, dar 26 – Anykščiuose ir kitur aptiktos atmainos (B.1.620) atvejai.
* Klaipėdoje savaitgalį nuo COVID-19 bus skiepijami visi gyventojai nuo 16 metų.
* Ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešė, kad ketinama atgaivinti pernai veikusį Baltijos šalių „kelionių burbulą“ – leidimą tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos keliauti nevaržomai.
* Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nuo rugsėjo į „be jokių išimčių“ į klases turėtų grįžti visi moksleiviai.
* Čekija, žiemą susidūrusi su viena didžiausių Europoje COVID-19 bangų, švelnina kovos koronavirusu priemones ir atveria sienas turistams iš septynių valstybių, tarp jų – iš Vokietijos, Austrijos, Vengrijos ir Lenkijos.
* Jungtinė Karalystė patvirtino kompanijos „Johnson & Johnson“ vakciną nuo koronaviruso.
KT sprendimas. Draudimas į Seimą išrinktam politikui pasirinkti mandatą prieštarauja Konstitucijai, paskelbė Konstitucinis Teismas. Jis pareiškė, kad į Seimą išrinktas politikas iki priesaikos turi teisę apsispręsti, ar eiti Seimo nario pareigas, ar pasilikti kitą mandatą.
Lėktuvo nutupdymas. Priverstinį į Vilnių skridusio lėktuvo nutupdymą Minske tiria Lietuvos, Lenkijos teisėsauga bei FTB, pranešė Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas. Tuo metu Lietuva išsiunčia du Baltarusijos ambasados darbuotojus už veiklą, nesuderinama su diplomato statusu. Baltarusijai taip pat pareikštas protestas dėl Minske nutupdžius lėktuvą sulaikytų opozicijos atstovų.
Alkoholio vartojimas. Vienas Lietuvos gyventojas šalyje ir svetur kasdien vidutiniškai išgeria bokalą alaus, taurę vyno arba 80 gramų degtinės, paskelbė Statistikos departamentas. Anot jo vadovės, daugiausiai išgeriama alaus, taip pat spiritinių gėrimų, o mažiausiai – vyno.
Vokietijos prisipažinimas. Vokietija pirmą kartą pripažino, kad kolonijinio valdymo laikais Namibijoje vykdė genocidą, ir pažadėjo daugiau kaip milijardo eurų vertės finansinę paramą pagalbos projektams šioje Afrikos valstybėje. Vokiečių kolonistai 1904–1908 metais išžudė dešimtis tūkstančių vietos hererų ir namų tautų žmonių. Istorikai šiuos įvykius vadina pirmuoju XX amžiaus genocidu.
Atsigavimo fondas. Austrija ir Lenkija tapo paskutinėmis Europos Sąjungos valstybėmis, patvirtinusiomis didžiulį atsigavimo po pandemijos fondą. Europos Sąjungos pareigūnai anksčiau sakė, jog jeigu bloko narės patvirtins šį planą, 672 mlrd. eurų dotacijų ir paskolų paketo lėšos galėtų „pradėti tekėti liepą“.
Rinkimai Sirijoje. Sirijos lyderis Basharas al-Assadas buvo perrinktas ketvirtai kadencijai, rodo ketvirtadienį paskelbti oficialūs rinkimų rezultatai.Vakarai šių rinkimų nelaiko „nei laisvais, nei teisingais“.