Pasak eksperto, šalims ir jų gyventojams nevertėtų prarasti budrumo kovojant su pandemija.
„Nemanau, kad COVID-19 pandemija baigėsi“, – interviu naujienų agentūrai AFP sakė H. Kluge.
„Pandemija baigsis, kai vakcinacija pasieks mažiausiai 70 procentų“, – pareiškė jis, apgailestaudamas, kad skiepijimo tempai Europoje vis dar yra „per lėti“.
PSO Europos regionui priklausančiose 53 šalyse ir teritorijose, įskaitant keletą Vidurio Azijoje valstybių, pirmoji vakcinos nuo COVID-19 dozė suleista jau 26 proc. gyventojų.
AFP skaičiavimais, Europos Sąjungoje 36,6 proc. visų gyventojų paskiepyti bent viena doze, o 16,9 proc. – visiškai imunizuoti.
H. Kluge taip pat sakė, kad nerimauja dėl naujojo koronaviruso britiškosios ir indiškosios atmainų didesnio užkrečiamumo.
„Pavyzdžiui, mes žinome, kad B.1617 (indiškoji atmaina) yra lengviau perduodama nei B.117 (britiškoji), kuri ir taip greičiau plito nei buvusi atmaina“, – sakė H. Kluge AFP.
Indiškoji padermė buvo aptikta 27 iš 53 regiono šalių, o naujų užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičius mažėjo penkias savaites iš eilės ir pasiekė žemiausią lygį nuo spalio vidurio.
Greitis – „gyvybiškai svarbus“
AFP duomenimis, visame pasaulyje naujų COVID-19 atvejų mažėja jau keturias savaites iš eilės.
Nors vakcinos įrodė esančios veiksminga apsaugos nuo koronaviruso mutacijų priemonė, žmonėms vis tiek reikėtų likti atsargiems, pareiškė H. Kluge.
Belgų medikas pridūrė, kad didelį susirūpinimą kelia tai, kad „žmonės praranda budrumą“, ypač vasaros mėnesiais, kai artėja tokie masiniai renginiai kaip Europos futbolo čempionatas.
„Parodykime pagaliau COVID-19 raudoną kortelę, neduokime COVID-19 pratęsimo“, – šmaikštavo H. Kluge, darkart pabrėždamas, kad svarbu laikytis socialinio atstumo ir dėvėti apsaugines kaukes.
Jis taip pat pabrėžė, kad pandemijos metu greitas reagavimas yra „gyvybiškai svarbus“.
„Mūsų geriausias draugas yra greitis. Laikas mums nepalankus, o skiepijimas tebevyksta per lėtai“, – sakė H. Kluge.
Anot jo, „turime didinti greitį, turime padidinti skiepų skaičių“, o Europos šalys turi rodyti daugiau solidarumo.
„Nepriimtina, kad kai kurios šalys pradeda skiepyti jaunesnę, sveiką visuomenės dalį, kol kitos mūsų regiono šalys dar nepasirūpino visais sveikatos priežiūros specialistais ir pažeidžiamiausiais žmonėmis“, – pabrėžė PSO Europos skyriaus vadovas.