Sprendimas priimtas skubos tvarka, nors tarybos opozicijos atstovai Artūras Zuokas, Žilvinas Šilgalis ir Vydūnas Sadauskas siūlė neskubėti ir galutinį sprendimą priimti kitame tarybos posėdyje.
Opozicijos atstovų teigimu, pakoreguota koncesijos sutartis tarybos nariams pateikta tik pirmadienį, tad politikai nespėjo su ja susipažinti.
„Sustabdykime šitą aferą, paskelbkime naują, normalų konkursą, pakoreguokime projektą. <...> Pastatykime to, ko miestui reikia – stadioną ir baikime svaigti su tomis nesąmonėmis. Už visus likusius pinigus, jei savivaldybė tiek jų turi, visame mieste galima tiek objektų padaryti. Ne tik sporto, bet ir kultūros. Ką mes darome? <...> Bus didžiulis galvos skausmas. <...> Tai yra ne nacionalinis stadionas, o nacionalinė afera“, – tarybos narius balsuoti prieš sutartį ragino Ž. Šilgalis.
Buvęs sostinės meras A. Zuokas taip pat ragino nepritarti sutarčiai .
„Stadionas labai nedidelis, labai paprastos architektūros, tokio regioninio lygio, jame nėra nieko sudėtingo. Štai ką mes statome Vilniaus mieste, kuris nusipelnė ženkliai geresnės kokybės stadiono. Suprantu, kad Remigijus Šimašius nori pasirodyti, kad kažkas per jo kadenciją buvo padaryta. <...> Vilnius nusipelno didesnės ambicijos“, – sakė A. Zuokas.
Visgi opozicijos raginimų taryba neišgirdo. Sutarties projektui pritarė 32 tarybos nariai, prieš balsavo 11, susilaikė vienas sostinės politikas.
„Procesas laukia įdomus, darbas nesibaigia, o tik prasideda po sutarties pasirašymo“, – tarybos posėdyje sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Kaip BNS informavo savivaldybė, koncesijos sutartis dėl daugiau nei 150 mln. eurų vertės projekto papildoma atsižvelgus į Viešųjų pirkimų komisijos pastabas, įtraukiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsipareigojimai – 53 mln. 392 tūkst. eurų.
Sutartį planuojama pasirašyti su investicijų bendrove „BaltCap“ – fondu užėmė iš projekto pasitraukusios koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“ vietą.
Sutartyje – taip pat redakciniai pakeitimai ir patikslinimai, be kita ko, įvardijama, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos, koreguojamos sumos perkeliant jas iš galutinio pasiūlymo.
Atsižvelgiant į tai, ne redakcinio-gramatinio pobūdžio pakeitimai išskiriami į atskirą dokumentą – Koncesijos sutarties pakeitimą, kuris galės būti pasirašytas tik po Koncesijos sutarties pasirašymo.
Tarybai pritarus, su koncesininku sutartį galima pasirašyti iš karto – savivaldybės atstovų teigimu, tai būtų padaryta „artimiausiu metu“.
Daugiau nei 150 mln. eurų vertės projektas pastaraisiais metais strigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.
Stadiono koncesijos konkursą laimėjusio konsorciumo atstovai „Axis industries“ rugpjūtį pranešė, jog traukiasi iš projekto dėl išaugusių statybos kaštų rizikos, o jos vietą užims „BaltCap“ fondas, iki šiol buvęs finansiniu partneriu.
„BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis BNS rugpjūčio viduryje yra sakęs, kad anksčiau planuota stadiono statybą patikėti bendrovei „Veikmės statyba“, tačiau toliau vertinami ir kitų potencialių statytojų pasiūlymai, tarp jų – „Conresta“ ir Panevėžio statybos trestas.
Pagal sutartį, ant Šeškinės kalvos turėtų būti pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.
Planuojama, kad nacionalinis stadionas duris atvers 2024 arba 2025 metais.