Pašnekovas sakė jokiu būdu nenorintis būti vadinamas „antivakseriu“, nes šis renginys ne apie skiepus, o apie vienybę Baltijos kelyje. Dėl paramos R. Vaišnoras sakė kreipęsis į Lietuvos šeimų sąjūdį, bet pastarasis nesutiko prisidėti prie renginio sklaidos. Tačiau, pavyzdžiui, socialinio tinklo paskyrą „Knygnešys“ valdantis Antanas Kandrotas-Celofanas sutiko.
„Mes ieškojome, per ką galėtume paviešinti. Tai paprastai taip būna, kad rašai bet kam, kas galėtų palaikyti. Nei ten kažkokių pažinčių ypatingų yra, nei ką. Bandėme kreiptis į Šeimų sąjūdį, tai Šeimų sąjūdis nepalaikė. Paprašėme, kas dar gali palaikyti, tai palaikė „Knygnešys“. Na, dabar puls, sakys, čia celofanai visokie, bet mums nesvarbu, mes visus jungiame – ar tai Celofanas, ar Landsbergis. Pirmyn, visi ant kelio, mes neturime, dėl ko pyktis. Tai vienas iš kertinių laisvės kovos simbolių“, – pasakojo R. Vaišnoras.
Puslapyje balticway2021.com rašoma, kad renginio iniciatyva priklauso keturiems žmonėms: Lietuvoje prie organizatorių priskiriamas R. Vaišnoras, Latvijoje – Rūdolfs Brēmanis, Estijoje – Hando Tõnumaa ir Mariann Joonas.
„Mes susibūrėme seni draugai, kažkada prieš dvidešimt metų mokėmės Taline. Su pagrindiniu minties autoriumi nusprendėme, kad tai reikia padaryti, kadangi niekas iš oficialios valdžios nedarė“, – pasakojo R. Vaišnoras.
Pasak pašnekovo, mintis kilo labai spontaniškai, norima, kad renginys būtų vienijantis, sujungiantis, nes esą jau užtenka pykčių – nesvarbu, ar dėl LGBT teisių, ar dėl skiepų. Beje, nors vyras karštai neigė sąsajas su antiskiepininkais, bet puslapyje dėmesio skiepams skiriama ne taip ir mažai. Pavyzdžiui, organizatoriai prisistato esantys už pasirinkimo laisvę skiepytis ar ne, už visuomenę be bauginimų, kalba apie atviros ir teisingos statistikos bei apklausų duomenų teikimą ir pabrėžia, jog diskriminacija, ribojimai ir sulaikymai nesukuria saugios gyvenamosios aplinkos. Ar šiuo metu taip vertinama Lietuvos padėtis, iš aprašo nėra visiškai akivaizdu.
„Mintis buvo, kad užtenka skaldytis, užtenka visiems pyktis: ar dėl LGBT, ar dėl skiepų, ar dėl bet ko. Mes sugalvojome: sujungiame visus, kad pajustume trijų šalių bendrystę, kaip tai buvo prieš trisdešimt dvejus metus. Būkime protingi, paminėkime tą sukaktį, pajauskime bendrystę, sustokime šalia vienas kito: skiepytas, neskiepytas, mums nereikia pyktis, mes nesame tarpusavyje priešai. Tai tokia mintis buvo. Sukvietėme žmones, kiek jau čia pavyko, pamatysime. Latvijoje beprotiškai daug žmonių judėjo, o pas mus visi išvarginti, išgąsdinti visokių konspiracijų, čia jau pradėjo ieškoti, galvoti, kas čia organizuoja, gal vėl nori visus tyčia surinkti ir pakišti po LGBT vėliava“, – pasakojo organizatorius.
R. Vaišnoras sako, kad informacija apie renginį daugiausia dalijasi pažįstami žmonės, pavyzdžiui, vienas pažįstamas teisininkas arba Šiauliuose išgarsėjusi „Gustuko picerija“, kuri užsimojo aptarnauto tik klientus be galimybių paso.
„Be abejo, tuoj prasidės etiketės, kad čia antivakseriai, netikintys skiepais. Nėra čia tokių žmonių. Mūsų idėja yra apie laisvę, apie pasirinkimo laisvę, demokratiją ir taip toliau. Paskui jau pašalinės idėjos, ar reikalingas tas skiepas, ar ne. Niekas neginčija tų skiepų, tik norime turėti galimybę pasirinkti, jeigu šnekame apie tai. Bet šiandieną šnekame ne apie tai, o apie bendrystę, laisvę, demokratiją bei prisiminimo paminėjimą“, – teigė renginio organizatorius.
R. Vaišnoras sakė pats važiuosiantis į Latvijos pasienį susimojuoti vėliavomis su kolegomis latviais. Anot pašnekovo, Estijoje renginyje registravosi dalyvauti apie 10 tūkst. žmonių, Latvijoje – apie 100 tūkst., tačiau pas latvius buvo daug šio renginio reklamos. Lietuvoje R. Vaišnoras sakė besitikintis panašaus skaičiaus dalyvių kaip Estijoje.
Vyras pasakoja nusiuntęs raštą policijai, kuriuo informavo apie renginį. Dalyviai paraginti būti su liemenėmis ar atšvaitais, kad būtų gerai matomi kelyje. R. Vaišnoras sakė jau bendravęs su policijos pareigūnais iš Klaipėdos, papasakojęs apie renginio sumanymą.