Atėjęs su pareiškimu į valdišką įstaigą vietoj pagalbos gali surasti tik užsitrenkusias duris. Taip viduryje savaitės nutiko šiaulietėms visuomenininkėms, kurios į Šiaulių miesto apylinkės prokuratūrą darbo valandomis atnešė pareiškimus, tačiau rado užrakintas centrinio įėjimo duris ir pravirus prokurorų kabinetų langus.
Užsirakinę darbo metu
Tądien iš karto po Šiaulių bendruomenių konfederacijos susirinkimo į prokuratūrą nešinos pareiškimu atskubėjo Rėkyvos bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė ir jos kolegė, Sąjūdžio pirmeivių klubo primininkė Irena Vasinauskaitė, tačiau moterims atverti prokuratūros durų nepavyko.
Per dešimt minučių prie užrakintų prokuratūros durų susikaupė nemažas norinčiųjų patekti vidun būrelis: visuomenės atstovai, kanceliariją aptarnaujančių įmonių personalas. Pro langelį susirinkusius žmones matė priimamojo darbuotojas, tačiau, tik pabeldus smarkiau, duris atidarė ir žmones įsileido kitos prokuratūros darbuotojos. „Užlūžo spyna“, – laukiantiesiems paaiškino viena darbuotoja.
Bet „užlūžęs“ buvo ir priimamojo telefonas. Kol stoviniavo prie užrakintų durų, I. Vasinauskaitė iš savo mobiliojo telefono paskambino informacijos tarnybai ir sužinojusi Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros priimamojo telefono numerį keletą kartų mėgino prisiskambinti pastate dirbantiems žmonėms. Tačiau telefono ragelio niekas nekėlė.
Viduje darbuotojai pasitiko nemaloniai
Moterys buvo nustebusios, kad tokiu metu valdiška įstaiga yra užrakinta. „Galvojau, kad gal jau baigėsi darbo laikas, tačiau pamačiau, kad kabinetų langai atidaryti, juo labiau, kad mums belaukiant po kelių minučių atsirado ir daugiau norinčiųjų patekti į vidų“, – mintimis dalijosi bendruomenės pirmininkė.
Tačiau net patekusios į vidų šiaulietės buvo sutiktos ne itin maloniai. Moterys teigia pastebėjusios, kaip iš kabinetų su puodeliais rankose pradėjo bėgioti kažkokie žmonės, turbūt prokuratūros darbuotojai, o koridoriuje moterys sako užuodusios įtartiną kvapelį.
Moteris pasitikusi kažkokia darbuotoja nepatenkinta paklausė, ko joms čia reikia. „Išgirdusi, kad atnešėme pareiškimą, ironiškai paklausė: „Tai ką, popieriaus lapas per sunkus, kad jums dviem reikia nešti?“ – pokalbį prisimena šiaulietės.
Nepasirūpina sutepti spynų
„Aš iki šiol negaliu atsigauti, kaip su mumis elgėsi. Gal tada reikia į užsienį važiuoti, bėgti iš Lietuvos, nes čia net biudžetinės įstaigos taip elgiasi su piliečiais? Dažnai tokie negerumai pasitaiko, bet ne visi žmonės išdrįsta apie tai kalbėti“, – nusivylimo neslėpė sąjūdietė I. Vasinauskaitė.
Tokiu prokuratūros darbu stebėjosi ir N. Malakauskienė. „Juk darbo valandos dar nebuvo pasibaigusios, kitas, nedrąsesnis žmogus, gal atėjo, rado užrakintas duris ir nebelaukė. Bet ką tada galima galvoti apie pačią valstybę, jeigu taip dirba iš jos biudžeto išlaikomos įstaigos, nepasirūpina sutepti paprasčiausias spynas, kad darbo metu nekiltų nesklandumų?“ – kalbėjo bendruomenės pirmininkė. Abi moterys stebėjosi, kad kartu su spyna „užsikirto“ ir priimamojo telefonas.
Pavaduotoja nebuvo labai kalbi
„Šiaulių naujienų“ korespondentui paskambinus į Šiaulių miesto apylinkės prokuratūrą apie įvykį pasiteirauti vadovybės, telefonu atsiliepusi vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Laima Mušauskytė–Griciuvienė nebuvo labai kalbi. „Kiek man buvo pranešta, tą dieną užsikirto durų spynos šerdis, įvyko techninis gedimas. Tačiau normalaus įstaigos darbo tai nesutrukdė, žmonės galėjo pateikti prašymus ir pareiškimus“, – kalbėjo prokuratūros vadovo pavaduotoja, tačiau nepaaiškino, kaip žmonės turėjo patekti į vidų, jeigu durys buvo užsikirtusios.
Pavaduotojos tvirtinimu, spyna esą buvo užsikirtusi tik dešimčiai minučių ir problema buvusi greitai sutvarkyta. Tačiau, pasak nesėkmingai į prokuratūrą patekti bandžiusių moterų, praeiviai, pastebėję prie durų laukiančius žmones, jiems pasakė, kad spyna šiandien čia „užlūžusi“ jau keletą valandų.
Informavo STT
Apie piliečių įsileisti nenorinčią prokuratūrą tą patį ketvirtadienį buvo pranešta Specialiųjų tyrimų tarnybai, paskambinus visą parą veikiančios karštosios linijos numeriu. Netrukus po skambučio iš prokuratūros pastato raustelėjusiais veidais išbėgo keletas solidžios išvaizdos vyrų, sėdo į automobilius su išskirtiniais valstybiniais numeriais, kokius galima gauti tik turint „blatą“, ir greitai išvažiavo. Ar buvo pradėtas koks nors patikrinimas ar tyrimas, komentaro iš STT gauti nepavyko – atstovės spaudai telefonas vakar visą dieną buvo išjungtas.
Mindaugas LAURINAITIS