• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieno iš Lietuvos bankų nacionalizavimas įnešė sumaišties ne tik į verslo sektorių, bet ir į paprastų žmonių gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad iš problemų kamuojamo banko atsiimtos sumos skaičiuojamos dešimtimis milijonų litų. Akivaizdu, jog netikėti procesai sudavė smūgį pasitikėjimui bankais, ir dalis išgrynintų pinigų šiuo metu yra saugomi žmonių namuose. Didžiausios šalyje saugos bendrovės „G4S Lietuva“ specialistai įspėja, kad nusikaltėliai stebi situaciją ir žaibiškai reaguoja į pokyčius.

REKLAMA

„Jaučiame pareigą įspėti tiek savo esamus klientus, tiek visus Lietuvos žmones, kad susidariusi situacija ir žiniasklaidos pranešimai apie išgrynintas dideles pinigų sumas kelia pagundą ilgapirščiams. Šiuo metu dar nejaučiame akivaizdaus įsibrovimų į gyvenamąjį būstą suaktyvėjimo, bet prognozuoti netolimos ateities nesiryžtame. Esminis patarimas – venkite namuose laikyti stambias grynųjų pinigų sumas, nesidalinkite tokio pobūdžio informacija su kaimynais, menkai pažįstamais asmenimis“, – sakė bendrovės „G4S Lietuva“ atstovas Vidas Kšanas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot V. Kšano negalima pamiršti ir ignoruoti kitų prevencinių veiksmų, padedančių sumažinti įsilaužimų į butą ar individualų namą riziką. Nors saugos signalizacijų patikimumą pripažįsta daugiausiai – beveik du trečdaliai šalies gyventojų, tačiau jas įsirengęs yra tik maždaug kas dešimtas apklaustasis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai atskleidžia, kad įsilaužėliai mažesnių nuostolių pridaro ir tada, kai daugiau laiko sugaišta ieškodamas grobio. Patartina nepalikti brangių asmeninių daiktų įprastose,  vagims gerai pažįstamose vietose – drabužių spintose, lengvai įveikiamuose seifuose, lovose ar knygose.

REKLAMA

„Tai leistų sutaupyti kelias minutes brangaus laiko, kol į įvykio vietą atvyks apsaugos darbuotojai. Žinoma, saugos tarnyba sureaguos tik tuo atveju, jei prieš išvykdami nepamiršite įjungti signalizacijos. Tai dažnai pasitaikanti klaida“, – teigė bendrovės „G4S Lietuva“ specialistas.

Įsilaužėlių ieškomų grobiu tampa buitinė technika, garso ir vaizdo aparatūra, kompiuteriai, juvelyriniai dirbiniai ir grynieji pinigai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų