Atsargas sudarys ši medicininė įranga:
intensyviosios terapijos medicinos įranga, pvz., ventiliatoriai,
asmeninės apsaugos priemonės, pvz., daugkartinės kaukės,
vakcinos ir gydymo priemonės,
laboratoriniai reikmenys.
Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „ES imasi veiksmų, kad valstybėms narėms galėtų suteikti daugiau įrangos. Rezerve „rescEU“ kaupiame atsargas, kad galėtume kuo greičiau gauti kovai su koronavirusu reikalingų išteklių. Atsargos padės valstybėms narėms, kurioms trūksta įrangos užsikrėtusiems pacientams gydyti ir sveikatos priežiūros darbuotojams apsaugoti, o tai sulėtins viruso plitimą. Planuojame veikti nedelsidami.“
Kaip veikia „rescEU“ atsargų sistema:
Atsargas bus laikomos vienoje ar keliose valstybėse narėse. Už įrangos įsigijimą bus atsakinga jas laikanti valstybė.
Europos Komisija finansuos 90 proc. atsargų. Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras kontroliuos įrangos paskirstymą, užtikrindamas, kad įranga būtų siunčiama ten, kur jos labiausiai reikia.
Pradinis ES biudžetas atsargoms įsigyti yra 50 mln. EUR, iš kurių 40 mln. EUR turi patvirtinti biudžeto valdymo institucijos.
Be to, vykdydamos Bendro viešojo pirkimo susitarimą valstybės narės jau perka asmenines apsaugos priemones, kvėpavimo ventiliatorius ir koronavirusinių tyrimų reikmenis. Toks koordinuotas veikimas sutvirtina valstybių narių poziciją derantis su pramonės atstovais dėl galimybės įsigyti vaistų ir jų kainos.