Pareigūnų duomenimis, sukčiai savo prekes pardavinėjo ir didžiausioms elektroninėms parduotuvėms - „Pigu.lt“ ir „Varle.lt“.
„Išaiškintas vienas iš didžiųjų šešėlinių tiekėjų Lietuvoje“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė FNTT direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Rameikis. Įtariama, kad šia nusikalstama veika Lietuvos biudžetui padaryta 4 mln. eurų žala.
Nusikalstamos veikos organizatorius Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu suimtas trims mėnesiams.
Pagrindinį grupuotės organizatorių gina skandalingai pagarsėjęs advokatas Andrius Marapolskas. Teisininkas teismų slenkstį turi minti ir dėl savo asmeninės bylos. Prokurorai advokatą kaltina sukčiavimu, mat jis galėjo neteisėtai pasisavinti ES lėšas.
Mėgavosi prabanga Ispanijoje
Bendros tarptautinės operacijos metu FNTT ir Ispanijos teisėsaugos pareigūnai atliko apie 20 kratų įtariamųjų darbo, sandėliuose, prekybos vietose.
Nusikalstamai veiklai iš Ispanijos, kurioje nuomosi vilą, vadovavo jau anksčiau į FNTT akiratį patekęs ir teistas vilnietis. Praėjusią savaitę tarptautinės operacijos metu sulaikytas jis ir penki jo bendrininkai.
Dalį iš nusikalstamos veikos gautų pajamų veiklos organizatorius naudojo asmeninėms reikmėms – pernai įtariamasis įsigijo du naujus „Porsche“ automobilius. Kiekvieno jų kaina – apie 140-150 tūkst. eurų. Vilnietis nuomavosi vilą ant jūros kranto Ispanijos kurorte, pirkdavo prabangos prekes.
FNTT tyrėjų skaičiavimas, asmeniniams poreikiams tenkinti nusikalstamos veikos organizatorius per metus išleisdavo apie penktadalį milijono eurų.
Įmonėms vadovavo statytiniai, dalis jų – asocialūs asmenys
Tyrimo duomenimis, organizuotos grupės nariai įsteigė 5 Lietuvoje registruotas įmones ir 13 bendrovių užsienio valstybėse bei lengvatinio apmokestinimo zonose ir joms vadovavo.
Įtariama, kad klastojant šių įmonių ir bendrovių buhalterinės apskaitos dokumentus – pirkimo–pardavimo sutartis, PVM sąskaitas faktūras ir kt. – buvo siekiama neapskaityti tikrosios prekybos mobiliais telefonais ir jų priedais apyvartos.
Siekdami apsunkinti nusikalstamos veikos schemos išaiškinimą, Vilniuje veikusios organizuotos grupės nariai reguliariai keisdavo fiktyvias įmones, įsigydami ar įsteigdami naujas.
Minėtoms įmonėms vadovavo statytiniai, dalis jų – asocialūs asmenys. Jiems už parašą ant oficialių dokumentų buvo mokama po 50 eurų.
Komentuoja Dainius Liulys, „Pigu.lt“ generalinis direktorius
„Mes iš FNTT pareigūnų nesamę gavę jokių duomenų, kad kuris nors iš mūsų tiekėjų galėjo veikti neskaidriai. Apie vykstančią bylą sužinojome iš jūsų portalo. Iš viso turime 700 tiekėjų, kurių veikla iki šiol neturėjome pagrindo abejoti, nes nuolat atliekame tiekėjų rizikos vertinimą prieš priimdami sprendimą pirkti prekes. FNTT oficialiai skelbiamoje informacijoje bei tarnybos atstovo spaudai patvirtinimu jokios konkrečios įmonės, tarp jų – ir „Pigu.lt“, neminimos.
Esame atviri ir pasirengę bendradarbiauti su FNTT pareigūnais bei suteikti jiems visą reikiamą informaciją, jeigu prireiktų, nes mes esame suinteresuoti, kad Lietuvoje veiktų skaidrus verslas“, - rašoma atsiųstame komentare.