Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Nektarinai parduotuvėse šiuo metu – ne pats pigiausias vaisius. 4 eurai už kilogramą. Palyginti su obuoliais – trigubai brangiau. Štai vienas avokadas – pustrečio euro.
Tik gudriausi ilgapirščiai randa būdų kaip sutaupyti net perkant sveriamas prekes.
Prekybos tinklai skundžiasi, kad kai kurie vartotojai sveria brangesnes prekes, įvesdami jas kaip pigesnes ir taip sutaupo.
Moteris sukčiavo 11 kartų
Prekybos tinklai pripažįsta, pasitaiko atvejų, kai pirkėjas netyčia suveda ne tą prekę. Pavyzdžiui, supainioja bandelę, sverdamas pasirenka ne tą duonos ar vaisių rūšį. Tačiau būna atvejų, kai vietoj brangesnių prekių gobšūs gudruoliai pigesnes įmuša sąmoningai.
„Pasitaiko didesnių atvejų, kai bandoma nuskaityti didesnės vertės prekes. Pavyzdžiui, turėjome atvejį, kai kelias dienas iš eilės vienas klientas bandė visus pirkinius skaičiuoti kaip sveriamas morkas“, – pasakoja „Iki“ atstovė Gintarė Kitovė.
„Dažniausia tyčinio sukčiavimo schema, kai vietoj brangios prekės įmušama kelis ar keliasdešimt kartų pigesnė prekė. Pavyzdžiui, vietoj riešutų – kokie svogūnai ar bulvės. Pastaruoju metu tokie atvejai buvo Kaune. Moteris dvejose skirtingose Kauno parduotuvėse sukčiavo 11 kartų 3 dienų bėgyje“, – sako „Maximos“ atstovė Raminta Gecevičiūtė.
Prekybos tinklo atstovė sako, kad moterį galiausiai prigavo, o jos padaryta žala siekė 700 eurų.
Pavogė prekių už 2100 eurų
Kitas atvejis, neseniai nutikęs tame pačiame prekybos tinkle, 14-oje skirtingų parduotuvių Kaune ir Jonavoje lankęsis vyras, kuris šitokiu būdu, sukčiaudamas 25 kartus, privogė prekių už 2100 eurų.
„Tų atvejų skaičius ir tos sumos labai skirtingos, priklauso ir nuo parduotuvės dydžio, ir nuo lokacijos. Ir tiek netyčinio, tiek tyčinio sukčiavimo atveju suma gali svyruoti nuo 1 iki 2100 eurų“, – teigia „Maximos“ atstovė.
Vagystės, kurių suma viršija 150 eurų, užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Ilgapirščiams gali grėsti ir laisvės atėmimas iki 3 metų.
„Dažniau smulkios vagystės registruojamos, nes vagys žino tą suma, iki kurios yra administracinė atsakomybė, ir nuo kurios – 150 eurų – gresia baudžiamoji atsakomybė“, – kalba policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Tačiau po tokių savitarnos kasų siaubūnų bangos, prekybos centrai sako dar griežčiau kontroliuosiantys tiek savitarnos kasas, tiek parduotuvės sales. Mat nesnaudžia ir įprasti vagys.
Populiaru vogti alkoholį
Žmonės bando nugvelbti tiek paspirtukus ar rūbus, ir jiems tai pavyksta.
Vis tik, populiariausios smulkesnės vagystės. Ypatingai populiaru, tiek anot policijos, tiek prekybos tinklų, vogti alkoholį.
O taip pat labiausiai vagia brangesnius mėsos gaminius, ikrus, smulkesnę elektroniką, kosmetiką, higienos priemones.
„Kad vagišiai vis labiau įžūlėja, stebime ir dabar. Jei lygintume šių metų sausio–kovo mėnesio vagysčių skaičių su tuo pačiu laikotarpiu pernai, tai šiemet jų įvykdyta 750 vagysčių daugiau. Kovas išvis buvo rekordinis mėnuo. Kasdien buvo įvykdoma po 50–60 vagysčių per dieną“,– pasakoja R. Gecevičiūtė.
Anot Matonio, per šių metų 3 mėnesius bendrai stambių ir smulkių vagysčių policija fiksavo virš 13 tūkstančių. Tą patį laikotarpį pernai šis skaičius siekė 11 tūkst.
Daugiau sužinokite vaizdo repotaže, esančiame straipsnio viršuje.