Mokytoja Aušra pradeda vesti kūno kultūros pamoką šeštokams. Pasak jos, dvylikamečiai ir jaunesni mokiniai dar dažniausiai būna pakankamai fiziškai aktyvūs. Tačiau kūno kultūros pamokų, anot jos, per mažai, kad jie prisijaukintų sportą ir vėlyvesnėje paauglystėje jo neapleistų.
„Dauguma vaikų yra fiziškai aktyvūs, bet, aišku, norėtųsi, kad jie būtų aktyvesni. Norėtųsi, kad pamokų būtų daugiau. Kad pamokos vyktų salėje po vieną klasę, ne sujungiant po dvi“, – sako kūno kultūros mokytoja Aušra Vilutienė.
Nors mokytoja džiaugiasi, kad auklėtiniai pakankamai aktyvūs ir pajėgūs fiziškai, patys moksleiviai išduoda, jog net ir tos dvi pamokos ne visiems – lengva užduotis.
Trys kūno kultūros pamokos, planuota, kad bus nuo kitų metų. Įgyvendinant sporto įstatymo pokyčius, šių pamokų daugės visų klasių moksleiviams.
Priešmokyklinio, ikimokyklinio amžiaus vaikams yra numatyta turėti ne vieną, o dvi fizinio aktyvumo valandas. Mokykloje prie dviejų pamokų bus pridėta dar viena.
Šiemet, dėl didėjančių lėšų sporto rėmimo fondui, turėtų daugėti ne tik pamokų, bet ir užklasinių fizinio aktyvumo veiklų. Tokie pokyčiai numatomi, nes remiantis pastaraisiais švietimo ir sveikatos apsaugos ministerijų duomenis, vaikų fizinis pajėgumas dabar yra labai menkas.
Pavyzdžiui, ministro Aurelijaus Verygos teigimu, sergamumas antro tipo cukriniu diabetu, kurį galimai sukelia medžiagų apykaitos sulėtėjimas, fizinio aktyvumo stoka, per 15 metų padidėjo dvigubai. Taip pat, penktadalis vaikų turi antsvorio, daugėja ir sergančių depresija.
„Mergaičių, pavyzdžiui, vienuolikmečių, dar jei penktadalis juda bent valandą kasdien tinkamai, tai jau penkiolikos metų tik 12 procentų tokių belieka. Panašios tendencijos yra ir su berniukais“, – sako Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Ministras tiki, kad statistiką į gerąją pusę pakeis viena papildoma kūno kultūros akademinė valanda per savaitę. Visgi ar tai pakeis kurią nors kitą pamoką, ar mokiniams prisidės viena akademinė valanda apskritai, ministerijos konkrečiai dar nepasako.
Pokyčius sporto švietime esą lemia ir tai, kad daugėja nutukusių mokinių.
Pasak A. Verygos, jeigu prieš 15 metų didžiavomės, jog esame liekni, tai dabar penktadalis vaikų turi antsvorio.