Konkurso į Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pareigas tvarka sudarė galimybę šią atranką surengti neskaidriai, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi konkurso vykdymo tvarkos tyrimą. STT atstovas Ruslanas Golubovas sako, kad tai nereiškia, jog konkursas tikrai vyko neskaidriai, tačiau prielaidos tam buvo:
„Mes nesakom,kad konkursas buvo neskaidrus. Bet, reaguodami viešai paskleistą informaciją, kad galbūt šio instituto vadovo rinkimų procedūros yra neskaidrios ir konkursą galima organizuoti neskaidriai, atlikom tai reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą. Atlikę vertinimą nustatėm, kad dabar galiojančios procedūros, teisinis reglamentavimas sudaro nemažai prielaidų konkursą organizuoti neskaidriai ir neobjektyviai“.
Anot STT pareigūno, buvo nustatyta, jog, sakykim, Švietimo ir mokslo ministras gali pasiskirti komisijos pirmininku, tvirtinti komisijos sudėtį, taip pat tvirtinti komisijos parengtus reikalavimus konkursui:
„Nustatę daugybę tokių antikorupciniu požiūriu teisinių spragų, savo vertinimą pateikėm Švietimo ir mokslo ministerijai ir paprašėm per tris mėnesius informuoti, kaip atsižvelgta į antikorupcinio vertinimo išvadoje pateiktus pasiūlymus. Šiuo atveju mes nekalbam apie konkretų konkursą, kalbame apie teisinį reglamentavimą, kaip konkursas organizuojamas. Nesakome, kad įvykęs konkursas buvo neskaidrus ar neobjektyvus, bet prielaidų, kad tokie konkursai gali būti organizuojami neobjektyviai ir neskaidriai, mes tikrai nustatėm“, - sakė R. Golubovas.
Praėjusią savaitę Nacionalinio vėžio instituto direktoriumi išrinktas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas, urologas, profesorius Feliksas Jankevičius.
Dvejus metus laikinai Instituto vadovo pareigas ėjęs prof. Narimantas Evaldas Samalavičius turi teisę ginčyti konkurso komisijos sprendimą, tačiau medikas kol kas apie tolesnius ketinimus nelinkęs kalbėti.