„Oficialaus valdybos pavedimo neturime, bet vis vien matome viešąją erdvę, mūsų teisininkai dėlioja įvairiausius variantus. Ir jeigu valdyba imtųsi svarstyti, mes pateiktume įvairiausius variantus“, – šią savaitę Eltai teigė A. Stončaitis.
Kanclerio teigimu, vienas galimų svarstymų – įpareigoti Seimo narius atsiskaityti už komunalines paslaugas iš kanceliarinių lėšų.
„Kaip vienas iš variantų – pavyzdžiui, galbūt Seimo nariai galėtų iš tų pačių parlamentinių lėšų sumokėti už paslaugas. O tai skaičiuojama pagal bendrabučio plotą. Galbūt tada būtų galvojama, ar iš tikrųjų reikia kokio, pavyzdžiui, 65 kv. metrų kambario ar pilnai galima apsieiti su 35 kv. metrais. Tai vienas iš variantų“, – šią savaitę Eltai teigė A. Stončaitis.
Taip pat, tęsė jis, svarstoma, jog Vilniuje ar 25 kilometrų atstumu nuo sostinės būstą turintys parlamentarai, apsigyvenantys viešbutyje, galėtų susimokėti ne tik už komunalines išlaidas, bet ir nuomą.
„Yra atvejai, kai lieka bendrabučio kambariai ir juos nori išsinuomoti Seimo nariai, kurie turi kažkokį nekilnojamą turtą Vilniuje ar 25 kilometrai už Vilniaus. Dabar mes galėjome pasiūlyti tik 3 tokius kambarius. Bet galimai valdyba svarstys, kad tokiu atveju būtų ne tik mokama už komunalines paslaugas – ką dabar ir daro – bet galbūt ir būtų dar nuomos mokestis“, – preliminarius siūlymus vardijo A. Stončaitis.
Jeigu būtų pritarta tokiems pokyčiams, papildomai surinktos lėšos už nuomą, anot kanclerio, galėtų būti skirtos ir paties viešbučio remontui.
„Pasakysiu, kad daugelis bendrabučio būstų reikalauja remonto – tai pasakysiu švelniai. Kai kur yra būtinas remontas, o kai kurs ir kapitalinis remontas“, – akcentavo jis.
Seimo kanceliarijoje diskutuojama ir dėl to, kaip keisti šiuo metu galiojančią tvarką, kai būstai viešbutyje paskirstomi burtų keliu. A. Stončaičio teigimu, tarp parlamentarų esama įvairių nuomonių – daliai tokia sistema tinka, kitiems tai yra nepriimtina. Todėl, samprotavo jis, būtų galima skirstyti bendrabučio kambarius pagal deklaruotą Seimo narių šeimos sudėtį.
„Jeigu Seimo valdyba norės svarstyti, bus pateiktas kaip variantas, kad pats pagrindinis dalykas yra šeimos sudėtis. Nors šiandieną Seimo narys irgi deklaruoja, kad pas jį šeimoje yra tiek narių, bet nebūtinai tie šeimos nariai pastoviai gyvena kartu viešbutyje“, – kalbėjo buvęs parlamentaras.
„Sutikime, tai yra Seimo nariai, tai yra atsakingi žmonės ir jo deklaravimas, kad gyvens tiek žmonių, yra pagrindas. Ar burtų keliu, ar kitu – galima surasti variantų. Bet pagrindinis atskaitos taškas turėtų būti žmonių skaičius, kuris gyvens viešbutyje“, – nurodė A. Stončaitis.
Vis tik, pabrėžė A. Stončaitis, kol kas šie siūlymai yra preliminarūs – Seimo valdyba kanceliarijai kol kas nepavedė spręsti šio klausimo ir teikti galimus tvarkos pakeitimus.
„Galimus variantus kanceliarija ruošia kaip galimus variantus svarstymui (...) – jeigu valdyba po švenčių, kada įtrauks klausimą į svarstymus, mes pateiktume“, – pakartoji Seimo kancleris.
Žiniasklaidoje pasirodant informacijai apie tai, jog Vilniuje būstą turintys Seimo nariai apsigyvena Seimo viešbutyje, parlamento vadovas Saulius Skvernelis Eltai anksčiau teigė, jog partijų ir frakcijų vadovai turėtų sudrausminti galiojančią tvarką apeinančius ir gudraujančius politikus. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis taip pat užsiminė, jog Seimo viešbučio apgyvendinimo tvarka turėtų keistis – reikėtų atsisakyti praktikos, kai būstai viešbutyje skirstomi burtų keliu. Politikas taip pat yra užsiminęs, kad ilgainiui visi Seimo nariai, gyvenantys viešbutyje, turėtų susimokėti už komunalines paslaugas.
Pagal Seimo statute įtvirtintą tvarką, parlamentarui pageidaujant, jam kartu su šeimos nariais gali būti suteikiamas apgyvendinimas greta parlamento rūmų Gedimino prospekte esančiame Seimo viešbutyje.
Pirmenybė gauti butą Seimo viešbutyje suteikiama tiems parlamentarams, kurie neturi ir per paskutinius penkerius metus iki prašymo pateikimo dienos nuosavybės teise neturėjo gyvenamosios patalpos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ar ne toliau kaip 25 km nuo savivaldybės administracinės ribos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!