• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) nepritaria Valstybės tarnybos departamento (VTD) siūlomai valstybės tarnautojų sistemos pertvarkai.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) nepritaria Valstybės tarnybos departamento (VTD) siūlomai valstybės tarnautojų sistemos pertvarkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės tarnybos įstatymo pataisas parengęs VTD numato, kad ir statutiniams valstybės tarnautojams, ir nestatutiniams galiotų bendra užmokesčio sistema. Dėl to yra apsisprendęs Vyriausybės strateginis komitetas.

REKLAMA

„Mes turime užduotį - padaryti, kad darbo užmokesčio sistema būtų bendra - ir statutiniams, ir civiliams valstybės tarnautojams. Taip, kaip yra ir dabar“, - kol kas viešai neprieinamas pataisas BNS komentavo VTD vadovas Osvaldas Šarmavičius.

Jo teigimu, reformuojant sistemą siūloma atsisakyti kategorijų ir daugumos iš dabar esamų priedų ir priemokų. Valdininkai būtų grupuojami pagal kompetencijas, kurių reikia jų darbui. Nauja sistema esą leistų greičiau kilti karjeros laiptais, būtų objektyvesnė ir skaidresnė nei dabartinė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų projekte einama prie vienos sistemos, nes mes esame maža valstybė. Prancūzijoje yra trys valstybės tarnybos, mažiausioje iš jų yra milijonas valstybės tarnautojų. O Lietuvoje su statutiniams mes turime per 50 tūkst.", - aiškino O.Šarmavičius.

Tačiau NPPSS vadovas Vladimiras Banelis teigia, kad statutinių valstybės tarnautojų darbo apmokėjimas turi būti atskirtas nuo karjeros valstybės tarnautojų atlygio sistemos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Statutinių ir karjeros valstybės tarnautojų darbo pobūdis iš esmės skiriasi. Kitaip nei karjeros tarnautojai, kurių didžioji dalis dirba įprastu darbo laiko režimu, statutiniai dirba nakties metu, švenčių dienomis. Be to, jų darbo sąlygos susijusios su pavojumi ir rizika fizinei ir materialinei gerovei. Todėl jiems kitaip skaičiuojamas darbo užmokestis, mokami priedai ir priemokos“, - pirmadienį išplatintame pranešime aiškina V.Banelis.

REKLAMA

Jis BNS sakė, kad naujas įstatymas parengtas nepaisant įdirbio siekiant atskirti šias sistemas, ką numatė Seimo nutarimu patvirtintos gairės.

„Jie bando vėl tą bendrą principą taikyti visiems, nors prieš tai statutiniai padarė savo namų darbus, laukė, atėjo pavasario sesija, paruoštas projektas, atiduotas Vyriausybei pateikti siūlymus, turi grįžti į komitetus ir taip toliau. Nemažai padaryta darbo, pusantrų metų dirbta, ir dabar atsiranda nei iš šio, nei iš to visai neišdiskutuotas viešai Valstybės tarnybos įstatymas, kuris tarsi vėl mus visus suplaka į vieną krūvą“, - dėstė V.Banelis.

REKLAMA

Jo teigimu, VDT pasiūlymai dėl kategorijų naikinimo ir kitos naujovės turėtų būti taikomos tik nestatutiniams valstybės tarnautojams, o statutinės valstybės tarnybos pertvarka turi būti svarstoma atskirai.

Statutinių pareigūnų darbo užmokesčio sistemos pertvarka šiuo metu jau nagrinėjama Seime, atskiras pataisas yra parengusi ir Vidaus reikalų ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal pataisas, kurioms Seimas yra pritaręs po pateikimo, statutinių pareigūnų darbo užmokestis būtų atskirtas nuo valstybės tarnautojų ir politikų, jų darbas turėtų būti vertinamas kasmet, o nemokamą išsilavinimą įgiję asmenys privalėtų vidaus reikalų įstaigose išdirbti penkerius metus.

REKLAMA

Projekte numatyta kitokia nei dabartinė statutinių pareigūnų darbo apmokėjimo skaičiavimo tvarka - pareigūnų pareiginė alga būtų apskaičiuojama pagal numatytus koeficientus, pareiginei algai apskaičiuoti taip pat nustatomi A, B, C, D, E, F ir G pareigybės apmokėjimo lygiai. Taip pat papildomai būtų mokama už laipsnį, darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir kt. Be to, siūloma nuo 2016 metų sausio 1 dienos nustatyti, kad statutiniai valstybės tarnautojai privalomai draudžiami visų rūšių socialiniu draudimu pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymą.

Pagal VRM parengtas pataisas, statutinių valstybės tarnautojų tarnybos santykiams ir darbo užmokesčiui reguliuoti vietoj laipsnių siūloma įvesti rangus, atsisakyti pareiginės algos priedų už kvalifikacinę kategoriją, laipsnį ir tarnybos Lietuvos valstybei stažą. Jų pareiginės algos didėjimas einant tas pačias pareigas priklausytų nuo veiklos rezultatų ir stažo einant atitinkamas pareigas. Šiuos ir kitus pakeitimus numatančias pataisas VRM rengė pagal Seimo patvirtintas gaires.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų