Šios bylos pradžia – 2020 m. vasario 4 diena. Tą dieną mirė iš Širvintų rajono atvežtas 38 metų areštuotasis Marius M.
Netrukus buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi Kauno apygardos Marijampolės prokuratūra teisiamuosius siūlė Marijampolės kalėjimo gydytoją Gintarą Kėžį ir medicinos darbuotoją Eglę Stumburevičienę pripažinti kaltais, taip pat uždrausti kelerius metus dirbti mediko darbą ir iš jų priteisti nukentėjusiems padarytai žalai atlyginti tūkstantinius ieškinius. Medikai buvo kaltinami pareigų neatlikimu, dėl ko Marijampolės laisvės atėmimo įstaigoje 2020 m. vasario 4 d. mirė iš vakaro iš Širvintų rajono atvežtas 38 metų areštuotasis Marius M.
Medikams buvo pareikšti kaltinimai tarnybos pareigų (BK 229 str.) neatlikimu, bei privilegijuotu neatsargiu gyvybės atėmimu (BK 132 str. 3 d.). pagal BK 229 str. numatoma piniginė bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metu, pagal BK 132 str. numatoma tik laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.
2024 m. kovo 6 d., Marijampolės apylinkės teisme teisėjas Raimundas Krušinys paskelbė išteisinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje. Netrukus prokuratūra šį sprendimą apskundė Apeliaciniam teismui – apeliacine tvarka bylą išnagrinėjo Kauno apygardos teismas
Lieka išteisintais
Apeliacinę tvarka bylą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas nusprendė prokuratūros apeliacinį skundą tenkinti iš dalies – buvo pakeistas pagrindas, pagal kurį buvo išteisinti medikai. Teisėjų kolegijos pirmininkas konstatavo, jog nusikalstama veika padaryta nebuvo, o apylinkės teismas prieš tai nuspendė, jog įtariamieji padarytoje veikoje nedalyvavo. Kitus prokuratūros argumentus Kauno apygardos teisėjų kolegija atmetė kaip nepagrįstus, o G. Kežys ir E. Stumburevičienė išteisinami, kaip nepadarę nusikalstamų veikų.
Apygardos teismas taip pat panaikino įtariamiesiems paskirtas kardomąsias priemones – prieš tai medikai buvo pasirašę rašytinius pasižadėjimus neišvykti iš Lietuvos Respublikos teritorijos. Ši kardomoji priemonė naikinama.
Taip pat E. Kežio naudai priteista 1100 eurų bylinėjimosi teisme išlaidų, o E. Stumburevičienės naudai priteisiama 500 eurų bylinėjimosi teisme išlaidų.
Ši nutartis įsigalioja iš karto, tačiau gali būti apskųsta Lietuvos Aukščiausiąjam Teismui (LAT).
Pirmos instancijos teismas medikus išteisino
Apie Marijampolės apylinkės teisme nagrinėta bylą pranešė regioninė spauda, bei profesinė sąjunga „Solidarumas“ – šiai profesinei sąjungai priklausė minėtas gydytojas G. Kėžys. Profesinė sąjunga „Solidarumas“ šių metų kovo 7 d. pranešė, jog Marijampolės apylinkės teismo teisėjo Raimundo Krušinio nutartimi, abu medikai buvo pilnai išteisinti.
Teisėjas R. Krušinys paskelbė kaltinamuosius išteisinantį nuosprendį, nes, teisėjo teigimu, valstybės kaltintojui nepavyko įrodyti, kad būtent E. Stumburevičienė ir G. Kėžys kalti, kad Marijampolės kalėjime mirė Marius M.
Anot teisėjo, teisiamųjų kaltę paneigė medicinos ekspertų, nepriklausomo eksperto gydytojo išvados, liudininkų parodymai, filmuota medžiaga. „Asmens kaltė turi būti aiškiai ir visiškai įrodoma, o ne galima ar nuspėjama“, – sakė teisėjas R. Krušinys. Jo teigimu, Mariaus M. mirtį lėmė visuma objektyvių ir subjektyvių veiksmų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!