Tokį šlykštų vaizdą išvydo Alytaus veterinarijos specialistai apleistoje turgavietėje. Ji – netoli miesto. Beje, veterinarijos tarnyba supuvusią mėsą leido užkasti ten pat – žemėje. Aplinkosaugininkai dėl to pradėjo tyrimą.
„Išpjaustyta mėsa, lašiniai, faršas, vytintos dešrelės, dešros. Na, maždaug apie du šimtai kilogramų. Niekas tiksliai nesvėrė, bet maždaug du šimtai kilogramų“, – sako Alytaus veterinarijos tarnybos viršininkas Romas Černius.
Kas išmetė mėsą ir kodėl – kol kas nenustatyta. Neatmetama, kad tai gali būti kontrabandininkų darbas. Galbūt kažkas be dokumentų įvežė į Lietuvą, tačiau kažkodėl nesugebėjo realizuoti.
„Jeigu vežiesi be jokių dokumentų ir jeigu pajautei, kad kažkas… Nes muitinė vykdo kontrolinius patikrinimus, mes, ekonominė policija, kelių policija galėjo kažką nubaidyti. Nes logikos išmesti… ir dar tokioje vietoje…“, – stebėjosi R. Černius.
Kada mėsa ir jos produktais atsikratyta taip pat nežinia. Specialistai mano, kad tikrai ne šiomis dienomis. Apžiūrėję šlykštų radinį jie nustatė, kad dalis produkcijos išmesta greičiausiai dar sušaldyta.
Kai mėsa pradėjo pūti ir skleisti nepakenčiamą dvoką, tada ir sužinota apie incidentą. Smarvė buvo tokia, kad juntama už kilometro. Aplink turgavietę gyvena nedaug žmonių. Už pusės kilometro gyvenanti Jolanta sako, kad savaitgalį jautė smarvę.
„Kažkas kaip pūtų, kažkas tokio. Bet žinot, ką aš žinau. Aplinkui ir ūkininkų yra, galvoju, gal čia kažkas kažkur“, – pasakojo Alytaus gyventoja.
Ką daryti su supuvusia mėsa – ilgai nesvarstyta. Buvo tik du būdai, kaip ja atsikratyti. Išvežti utilizuoti į specialią įmonę arba užkasti. Pasirinktas pastarasis variantas. Maždaug du šimtus kilogramų supuvusios mėsos nutarta užkasti čia pat – žemėje.‘
Alytaus maisto ir veterinarijos specialistai sako, kad sprendimas – užkasti supuvusią mėsą į žemę – pigiausias ir gamtai nekenksmingas būdas. Užtat aplinkosaugininkai tuo nėra tikri. Alytaus aplinkos apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą, ar iš tiesų veterinarijos tarnyba nenusižengė taisyklėms.
„Tyrimas vyksta dėl šalutinių gyvūninių produktų, nes pagal pirminę informaciją tai yra šalutiniai gyvūniniai produktai, pašalinimo į aplinką ir tolimesnio jo tvarkymo. Atitinkamai bus gauta papildoma informacija iš maisto ir veterinarijos tarnybos ir bus priimti sprendimai“, – sako inspekcijos viršininkas Česlovas Meržvinskas.
Specialistai neneigia, kad bus sunku nustatyti niekdarius. Apžiūrėjus pūvančią mėsą, neaptikta jokių etikečių ar kitokių duomenų.