„Sodros“ direktorė Julita Varanauskeinė teigia, kad nuo liepos mėnesio kaupime dalyvauja virš 1 mln. 100 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Dabartiniais skaičiavimais, 40 tūkst. žmonių, kurie anksčiau dalyvavo kaupime, nusprendė pensijos toliau nebekaupti, o sukauptas sumas grąžinti į „Sodrą“.
„Tiems, kurie sustabdė kaupimą ir lėšas pervedė į „Sodrą“, žiūrint iš „Sodros“ pozicijos, didėja įsipareigojimas ateityje, todėl šitiems žmonėms „Sodra“ turės mokėti pensiją dėl tų pridėtų taškų arba apskaitos vienetų, kurie juos įgijo dabar, priėmę sprendimą“, – teigia J. Varanauskienė.
Tačiau dar viena dalis, net 200 tūkst. žmonių, nusprendė įmokas sustabdyti: „Šie žmonės sukauptas pensijų lėšas paliko pensijų kaupimo bendrovėje, tik nusprendė nemokėti įmokų toliau. Jie bet kada gali atnaujinti savo dalyvavimą kaupime vėl pradėję mokėti įmokas“, – primena J. Varanauskienė.
„Sodros“ direktorė teigia, kad įmokas sustabdę 200 tūkst. žmonių „Sodros“ biudžetui jokios įtakos neturi, tačiau J. Varanauskienė pasakė, kas laukia šių žmonių, kurie atsisakė kaupti pensijai papildomai.
„Šis jų sprendimas būsimai pensijai iš „Sodros“ įtakos neturi. Tai turi įtakos tiems, kas formuoja politiką, nes jeigu šitie žmonės papildomai, ar kokiais kitais, būdais nekaups lėšų, tai ateityje jie turės išsiversti tik iš „Sodros“ senatvės pensijos ir tų pinigų, kuriuos iki šiol pavyko sukaupti“, – pastebi J. Varanauskeinė.
„Sodros“ direktorė teigia, kad tie, kurie sustabdė mokėti įmokas, bet kada gali atnaujinti įmokų mokėjimą ir toliau dalyvauti, bet tokios galimybės, kaip vėl liautis mokėti įmokas, jie nebeturės: „Išskyrus tuos atvejus, kai yra leidžiamas laikinas sustabdymas – iki dvylikos mėnesių. Tokią galimybę turi visi ir dabar dalyvaujantys. Taip yra numatyta įstatyme, kad galima iki dvylikos mėnesių sustabdyti įmokų mokėjimą“, – primena „Sodros“ direktorė.
Julita Varanauskienė teigia, kad dabar sustabdžiusiems įmokas nereikia pamiršti, kad jie tai padarė iki atskiro nurodymo atnaujinti arba bus atnaujinamas kas tris metus automatinis įtraukimas, kai jiems bus vėl pasiūlyta dalyvauti, jei patys nepriims to sprendimo.
„Sodros“ direktorė primena, kad papildomo įtraukimo procedūra bus kartojama keletą kartų, tačiau gyventojai gali ir nelaukę trijų metų priimti sprendimą.