„Pokyčių prasme, iš esmės atsistatė Liberalų sąjūdžio populiarumas, po patirto šoko, kai du su puse karto krito reitingas, šiuo metu jis iš dalies atsistatė, nuo visų gyventojų 3,6 proc. (birželį) ir 5,9 proc. (liepą), o nuo balsuojančių – išaugo nuo 5,5 proc. iki 9,5 proc., jie garantuotai praeina rinkiminį barjerą. Matyt, ta istorija užsimiršta, yra kitas partijos pirmininkas. Šitas yra labai svarbus momentas“, – komentuodamas šeštadienį paskelbtą apklausą BNS sakė V.Gaidys.
Dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbta apklausa rodo, kad opozicinis Liberalų sąjūdis, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, sulauktų 5,9 proc. paramos, kai po korupcijos skandalo birželį jų reitingas buvo smukęs iki 3,6 procento.
Populiariausia partija išlieka socialdemokratai, bet jų populiarumas mažėja, kaip pastebi V.Gaidys, jau nuo kovo mėnesio, ir situacijos mobilizuoti socialdemokratams nepavyksta. Liepos mėnesį savo balsą socialdemokratams žadėjo 14,2 proc. apklaustųjų, kai birželį tokių buvo 16,2 procento.
„Jie pradėjo prarasti savo populiarumą kovo mėnesį, balandis gegužė, birželis, maždaug vienodame lygyje. Šiaip jie prarado savo populiarumą, ir nesimato, kad prieš rinkimus susimobilizuotų, tendencija – populiarumo mažėjimo“, – sakė sociologas.
Socialdemokratus vejasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 12 proc. apklaustųjų balsų, nors ir jų populiarumas, palyginti su birželio mėnesio duomenimis, mažėjo vienu procentiniu punktu. Pasak „Vilmorus“ vadovo, „valstiečių“ augimas sustojo, nes sumažėjo jų aktyvumas viešojoje erdvėje.
„Valstiečių“ reitingas priklauso nuo jų pačių, jų aktyvumo, vienu metu jų aktyvumas buvo labai intensyvus, o dabar sustojo, ir paties S.Skvernelio, kuris pavasarį turėjo įtakos populiarumo augimui, žiniasklaida neberodo tiek, kaip anksčiau, ir augimas sustojo“, – sakė V.Gaidys.
Apklausa taip pat rodo, kad opozicinė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai išlaiko tokį patį populiarumą – jiems savo balsą, jei Seimo rinkimai vyktų kitą sekmadienį, žadėjo 10,8 proc. respondentų, birželį tokių buvo 10,9 procento.
Už valdančiąją Darbo partiją balsuoti žadėjo 7 proc. apklaustųjų, birželį tokių buvo 8,2 procento. Valdančioji partija „Tvarka ir teisingumas“ sulauktų 5,5 proc. apklaustųjų paramos, birželį jiems savo balsą 6,3 proc. tyrimo dalyvių. Kitos partijos parlamento rinkimams reikalingo 5 proc. barjero neperžengia.