• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienos iš seniausių Panevėžio nusikalstamų grupuočių – „šmikinių“ – nariams ant kulnų lipa teisėsaugos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame nusikalstamos „šmikinių“ grupuotės nariai įtariami neteisėta prekyba garso, vaizdo ir navigacine technika. Įtariama, kad iš nelegalios prekybos gauta daugiau nei 4,5 milijono litų pajamų.

REKLAMA

Dirbo sutartinai

Vakar FNTT Panevėžio apygardos valdyboje surengtoje spaudos konferencijoje atliekamo ikiteisminio tyrimo eigą pristatė FNTT direktorius vidaus tarnybos generolas Vitalijus Gailius, Panevėžio apygardos valdybos vadovas Arnas Urbanavičius ir Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo (SNITO) skyriaus vyriausiasis prokuroras Gediminas Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

FNTT vadovas V. Gailius teigė, kad nusikaltimų grandinę, kurioje inkriminuojamas neteisėtas praturtėjimas, pavyko atskleisti glaudžiai bendradarbiaujant su Panevėžio apygardos prokuratūra. „Tyrimas tarptautinis, – aiškino jis, – kadangi asmenys veikė visoje Europoje. Tyrimo metu nustatyta, kad veikė nelegali įmonė, organizuodavusi prekių platinimą Lietuvoje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareikšti įtarimai

FNTT Panevėžio apygardos valdybos vadovas A. Urbanavičius pasakojo, kad tyrimas atliekamas dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla. „Vykstant tyrimui Panevėžyje buvo atliktos kratos, jų metu konfiskuoti daiktiniai ir kiti įrodymai. Buvo nustatyta, kad grupuotė trejus metus vertėsi neteisėta ūkine komercine veikla, nusikalstamu būdu įgijo pinigų, turto ir neteisėtai praturtėjo. Įtarimai pareikšti 7 asmenims. Jiems laikinai apribotos nuosavybės teisės į 3 namus, 6 žemės sklypus, 5 automobilius ir 102 sąskaitose esančias pinigines lėšas įvairiuose Lietuvos bankuose“, – sakė A. Urbanavičius.

REKLAMA

Kratų metu FNTT tyrėjai aptiko 700 vienetų automobilinės garso, vaizdo ir navigacinės technikos. Įtariama, kad ši technika galėjo būti vogta. Vertinant aptiktos automobilinės technikos vertę juodojoje rinkoje, ji gali siekti daugiau nei 500 tūkstančių litų.

Be to, atlikdami kratas FNTT tyrėjai rado ir paėmė klausymosi aparatūrą, padedančią aptikti ir galinčią ją blokuoti įrangą, 30 mobiliųjų telefonų ir beveik 100 SIM kortelių, 8 kompiuterius, įvairių asmenų vardu išduotas banko korteles, tarp jų leidžiančias banko sąskaitas valdyti internetu ir mobiliuoju telefonu, svetimas asmens tapatybės korteles, tarp jų ir suklastotų.

REKLAMA

Taip pat aptiktas pistoletas ČZ su šoviniais. Patikrinus duomenų bazėje nustatyta, jog jis vogtas. Ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto šaunamojo ginklo laikymo, prokuroro nutarimu, atskirtas ir atiduotas tirti Panevėžio apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Prasisuko ir Europoje

A. Urbanavičius informavo, jog pirminiais tyrimo duomenimis nustatyta, kad nusikalstamos „šmikinių“ grupuotės nariai Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse įsigydavo, įtariama, vogtą prabangiuose automobiliuose naudotą vaizdo, garso ir navigacinę techniką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ją, – tęsė toliau pareigūnas, – naudodamiesi internetinės prekybos sistema Ebay, parduodavo Kinijos, Taivano, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos įmonėms ir fiziniams asmenims. Dalis technikos buvo parduodama ir Lietuvoje. Įtariamieji buvo įsirengę technikos remonto dirbtuves, kur, kaip įtariama, vogta aparatūra buvo perprogramuojama. Siekdami nuslėpti nusikalstamą veiklą, įtariamieji naudojo įvairias konspiracijos priemones ir metodus: dažnai keisdavo mobiliuosius telefonus ir SIM korteles, naudojo užšifruotus pokalbius ir klausymosi aparatūrą, padedančią ją aptikti ir galinčią blokuoti įrangą. Be to, pinigų pervedimams, jiems išgryninti ir bankų sąskaitoms valdyti naudojosi įvairių fizinių asmenų vardais atidarytomis banko sąskaitomis bei jų valdymo priemonėmis. Įtariamieji gyveno artimų giminaičių vardu įsigytuose prabangiuose namuose.“

REKLAMA

Ir keturi panevėžiečiai

Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo SNITO skyriaus vyriausiasis prokuroras G. Marcinkevičius aiškino, kad įtariamieji kaltinami neteisėtu praturtėjimu, įgytų pinigų legalizavimu.

„Išsamiau komentuoti įtarimus nelabai galima, nes tai tik pradiniai įtarimai, – sakė prokuroras. – Nėra ištirta visa įtariamųjų veikla, galutinė nusikalstamų veikų klasifikacija paaiškės vėliau. Be to, gali keistis ir įtariamųjų skaičius. Kol kas įtarimai pareikšti septyniems asmenims. Keturi iš jų panevėžiečiai. Galima tik tiek pasakyti, kad jie visi lietuviai, gyvenę užsienyje ir Lietuvoje. Jų amžius labai įvairus: tie, kurie vogdavo aparatūrą, ganėtinai jauni“, – trumpai kalbėjo prokuroras ir pakartojo, kad atliekamas tyrimas tarptautinis, bei pridūrė, kad, policijos duomenimis, įtariamieji priklausė „šmikinių“ grupuotei.

Raimonda MIKUČIONYTĖ

Panevėžio „šmikinių" nusikaltimų pėdsakais seka FNTT

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų