„Tikiuosi, kad turėsime supaprastintą teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūrą“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė jis.
Seimo statutas numato, kad politikui atsisakius teisinės neliečiamybės nesudaroma specialioji tyrimo komisija, o šis klausimas nagrinėjamas artimiausiame Seimo posėdyje kitą dieną.
Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn turi duoti ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentaro.
Pasak S. Skvernelio, su generaline prokurore Nida Grunskiene derinama, kad ji jau ketvirtadienį ateitų į Seimą ir paprašytų leidimo patraukti A. Bagdoną baudžiamojon atsakomybėn.
Seimo pirmininkas pažymėjo, kad galimi nusikaltimai, kuriais įtariamas parlamentaras, padaryti šiam dirbant ne Seime, o savivaldoje.
„Pasiveja praeities šešėliai, kurie buvo pakankamai seniai. (...) Tai susiję ne su Seimo nario veiklos pažeidimais. Ydingos tvarkos pakeistos ir tą padarė Seimas“, – akcentavo parlamento vadovas.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, kurios nariu yra A. Bagdonas, pirmininkė „valstietė“ Aušrinė Norkienė nevertino, ar nusikalstama veika įtariamas politikas gali dirbti tokioje komisijoje.
„Manau, kad Seimo narys gali ir pats priimti sprendimą, kaip jis pats mato situaciją. Bet kokiu atveju tai nepriklauso nuo mūsų kaip komisijos narių, tai yra Seimo sprendimas“, – trečiadienį sakė ji žurnalistams.
Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad N. Grunskienė išsiuntė kreipimąsi į Seimą dėl parlamentaro A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo.
A. Bagdonui „čekiukų“ byloje norima pateikti įtarimus dėl dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.
Teisėsaugos duomenimis, A. Bagdonas figūruoja ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu.
Politikas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo 2019–2020 metais. 2020-ųjų spalį jis buvo išrinktas į Seimą, o šiemet – perrinktas.
Su pačiu A. Bagdonu BNS kol kas susisiekti nepavyko.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo turi būti nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas parlamente, Seimo narių posėdžio metu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!