„Reikia imtis visų priemonių, kad nebūtų niekaip vilkinamas teisėsaugos darbas – imtis tų priemonių, atsisakant neliečiamybės“, – BNS trečiadienį sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„(Raginčiau) jį patį padaryti pareiškimą, atsisakant neliečiamybės, kad Seime būtų supaprastinta, greitesnė procedūra“, – pridūrė ji.
Taip Liberalų lyderė kalbėjo generalinei prokurorei Nidai Grunskienei trečiadienį išsiuntus kreipimąsi į Seimą dėl A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo.
Politikui vadinamojoje čekiukų byloje norima pateikti įtarimus dėl dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.
Teisėsaugos duomenimis, A. Bagdonas figūruoja ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu.
Politikas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo 2019–2020 metais. 2020-ųjų spalį jis buvo išrinktas į Seimą, o šiemet – perrinktas.
Su pačiu A. Bagdonu BNS kol kas susisiekti nepavyko.
V. Čmilytės-Nielsen teigimu, partijoje galioja nerašyta taisyklė, kad tais atvejais, kai dėl partiečio kyla klausimų teisėsaugai, jis turi sustabdyti narystę politinėje jėgoje.
„Šiuo atveju – yra pagrįstų klausimų ir toks principas galioja“, – sakė ji.
Vis tik Liberalų lyderė teigė dar negalinti komentuoti, ar politikas bus pašalintas iš frakcijos Seime.
„Kitus žingsnius, visų pirma, aptarsime su frakcijos, su partijos nariais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Ji teigė su pačiu A. Bagdonu apie siekiamus pareikšti įtarimus dar nekalbėjusi.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo turi būti nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas parlamente, Seimo narių posėdžio metu.
Pagal neseniai priimtą Seimo statuto pataisą, jeigu Seimo narys, išklausęs generalinio prokuroro pranešimą dėl jo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą sutinkąs, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, tyrimo komisija dėl to nesudaroma.
A. Bagdonas yra Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!