Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl greitųjų Covid-19 testų pirkimų. Tyrime L. Savickui ir kitam S. Skvernelio patarėjui Jonui Kairui buvo suteikti specialiųjų liudytojų statusai.
„Tiesiog paaiškino, kad jokių kaltinimų jam nėra ir būti negali. Buvo vykdomos tiesioginės pareigos, vadovaujantis Vyriausybės įstatymu. Šiandien nematau jokio pagrindo Savickui trauktis, nėra susvyravęs pasitikėjimas ir neturiu jokių faktinių duomenų, kad galėčiau tą nuomonę kažkaip kitaip pagrįsti“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.
Premjeras taip pat sako nematantis priežasties iš pareigų trauktis ir jo patarėjui Jonui Kairiui. Jam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo taip pat suteikė specialiojo liudytojo statusą.
„Analogiška. Analogiškose situacijose, kaip suprantu, yra abudu“, – pridūrė S. Skvernelis.
Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją:
Įtarimai viceministrei
Iš viso FNTT tyrime įtarimai pareikšti šešiems asmenims, tarp įtariamųjų – testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai, tuometinė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė, Vilniaus miesto tarybos narys, bendrovės „Bona diagnosis“ vadovas Redas Laukys.
Tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.
Pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę. Tuometinis laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas liepos viduryje mirė.
Specialiųjų tyrimų tarnyba vykdo ir dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams pirkimų – reagentus taip pat pirko minėta laboratorija.