„Siūlysime išimti nuostatą, kuri neleidžia automatiškai indeksuoti (pensijų – BNS), jei nėra BVP augimo. Šita nuostata bus išimta, su valstiečiais yra suderinta, Finansų ministerijai pavesta išimti tą kategorišką nuostatą, kad indeksuojama tik tuo atveju, kai yra augimas. Niekas gi nenumatė, kad bus tokia pandemija ir priėmė tokį įstatymą. Bet dabar visa tai bus išimta, nes kompensacijos būtent dabar yra daug svarbiau nei kitais atvejais“, – spaudos konferencijoje teigė G. Kirkilas.
G. Kirkilo teigimu, „Sodra“ surenka pakankamai pajamų, todėl lėšų indeksavimui nepritrūks.
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad kitąmet pensijos bus indeksuojamos ir didinamos.
„Matau diskusijas viešumoje ir noriu aiškiai pasakyti: nerimauti dėl pensijų nereikia. Kitais metais jos bus indeksuojamos ir toliau didinamos. Lėšos tam biudžeto projekte bus numatytos“, – feisbuke rašė premjeras.
Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat tvirtina, kad suvaldyta krizinė situacija Lietuvos ekonomikoje leis ir kitais metais vykdyti pensijų indeksavimą.
„Jei kažkoks ekonominis rodiklis prieštaraus dabar galiojančiam įstatymui, mes jį Seime pakeisime taip, kad indeksavimas įvyktų“, – feisbuke pareiškė R. Karbauskis.
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2019-ųjų laikotarpiu sumažėjo 4 proc. iki 11,6 mlrd. eurų. Per ketvirtį Lietuvos ekonomika sumenko 5,5 procento.
Finansų ministerija birželį prognozavo, kad šalies ekonomika šiemet smuks 7 proc., „Swedbank“ Lietuvai šiais metais prognozavo 6,5 proc. smukimą, SEB – 6,7 proc., Lietuvos bankas – 9,7 proc.
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) Lietuvai prognozavo 8,1-10,4 proc. BVP kritimą, Europos Komisija – 7,1 procento.