Jis pripažįsta, kad nustatant vis naujų galimos aplinkos taršos atvejų, departamento darbas „tikrai nepakankamas“.
„Vakar Seimas, priėmęs „Klaipėdos paketą“, teisinėje plotmėje suteikė papildomus įrankius. Dabar mes turime tą departamentą stiprinti žmogiškaisiais resursais, turime sudaryti galimybę gauti realią informaciją, reikalinga veiklai vykdyti. Dar labai svarbu pasidalinti ta informacija laiku, turint aiškų mechanizmą su ikiteisminio tyrimo institucijomis, su institucijomis, kurios turi teisę vykdyti kriminalinę žvalgybą“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.
Premjeras taip pat sako, kad būtina, jog departamente „realiai pradėtų veikti imuniteto padalinys“, taip pat įdiegti priemones, leidžiančias užtikrinti „kuo mažesnį žmogiškąjį faktorių“ aplinkosaugininkams tikrinant galimus pažeidėjus, surašant protokolus.
„Taip pat pavesta greitu laiku sukurti galimos rizikos vertinimo kriterijus, kad būtų galima ūkio subjektus vertinti ne aklai, bet pagal tam tikrus algoritmus, kurie identifikuoja tam tikrą riziką“, – sakė S. Skvernelis.
Jis skeptiškai vertina siūlymus suteikti aplinkosaugininkams galimybę vykdyti ikiteisminį tyrimą, nors pripažįsta, kad dėl operatyvumo reaguojant aplinkosaugininkams šiuo metu kyla keblumų, nes tenka kreiptis pagalbos į teisėsaugą.
„Tikrai, čia yra nesusipratimas, jei mes padidinsime ikiteisminių tyrimų institucijų kiekį, tai turėsime kalbėti apie kokybę, ikiteisminių tyrimų skaičių. Tiesiog, reikalingas tinkamas informacijos apsikeitimas“, – pabrėžė premjeras.
Aplinkosaugos problemos dėmesio sulaukė po išaiškėjusios taršos Kuršių mariose ir padangų gaisro Alytuje. Pastaruoju metu paviešintas ir plastiko patekimo į Nerį atvejis Vilniuje, aiškinamasi ir dėl didelio kiekio plastiko atliekų Vilniaus rajonų, kauptų galbūt be leidimo.