Atrodytų, neįtikėtina, bet net Lietuvos parduotuvėse galima nupirkti tokių pačių, atrodytų, produktų, bet turinčių skirtumų. Štai du gazuoti gėrimai turi skirtingą kiekį kalorijų 100 g. ir druskos. Pažiūrėsime, ar skirsis ir jų skonis. Taigi net nereikia važiuoti toli į užsienį norint nusipirkti skirtingų lygiai taip pat atrodančių produktų.
Skirtingose parduotuvėse skiriasi
Pavyko rasti ir populiaraus prekės ženklo vaikų maisto. Skirtingose mūsų Lietuvos parduotuvėse net skiriasi to maistelio spalva.
Jei gėrimų ar maisto kokybė skirsis net perkant toje pačioje šalyje, tuomet veikiausiai vargu ar galima būtų tikėtis to paties skirtingose šalyse.
Pastebėjome, kad ant tų pačių gėrimų ir kitų produktų mūsų parduotuvėse galima rasti arba aprašymą lietuvių, latvių ir estų kalba, arba lenkų su ant viršaus priklijuota lietuviška etikete.
Bandyme pasirodė geriau produktai su lietuviškais, latviškais ir estiškais užrašais, vietoje lenkiškų su papildoma lietuviška etikete.
Kovoja „dvigubais standartais“
Kaip tik dabar Europoje diskutuojama, kaip kovoti su gamintojų taikomais „dvigubais standartais“ Europoje parduodamoms prekėms.
Vengrijoje, Čekijoje ir Slovakijoje atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jų piliečiai kai kuriuos tuos pačius ne tik gaiviuosius gėrimus, bet ir mėsos, pieno, žuvies, šokolado ir kitus produktus valgo, kaip sakoma, prastesnius nei vokiečiai ar austrai. Pavyzdžiui, kai kur vietoje cukraus naudojami jo pakaitalai, kitur produktas skrudinamas ne ant saulėgrąžų, o palmių aliejaus. Kilus pasipiktinimui ir Lietuva jau ruošia produktų sąrašą, kurį žada tirti.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: