Apie tai pranešė lrytas.lt, kuriems šį faktą paliudijo velionės brolis Artūras Šilinskis.
Primename, kad ketvirtadienį palaidotos 36-erių Šiaulių ligoninės medikės brolis sako, kad moteris apie psichologinį smurtą darbe, arba mobingą, su šeima yra kalbėjusi, tačiau, anot brolio, nė vienas artimasis neįtarė, kad moteris palūš ir ryšis tokiam žingsniui.
„Ji tai padarė spontaniškai, nes ji buvo grįžusi iš kelionės, parą budėjo. Ketvirtadienį ryte jai baigėsi budėjimas ir jai įteikė atleidimą iš Šiaulių ligoninės. Ją, matyt, tas sukrėtė. Ji mums nieko nepranešė, kad buvo atleista, mes nieko nežinojome ir ją tiesiog radome paskui. Būtume žinoję, būtume kažką padarę“, – pasakoja medikės brolis Artūras.
Nusižudžiusios medikės brolis tvirtina, kad šeima kitą savaitę žada pradėti konsultacijas su advokatais, rinkti mobingo Šiaulių respublikinėje ligoninėje įrodymus ir dėl artimosios mirties galiausiai kreiptis į prokuratūrą.
„Mes norime, ką mūsų sesuo pradėjo, užbaigti. Kad baigtųsi Šiaulių ligoninėje betvarkė. Mes, šeimos nariai, tokie patys. Aš irgi esu kovotojas. Aš to nepaliksiu taip“, – kalbėjo Artūras.
Tiesa, medikės brolis neigia anksčiau pasirodžiusią informaciją, kad atsisveikinimo laiške ji įvardijo keturių vadovaujančias pareigas ligoninėje užimančių asmenų pavardes.
„Laiške neminima jokių pavardžių. Laiške yra minimi tik šeimos reikalai“, – sako Artūras.
Medikės brolis tvirtina, kad šiandien jis apsilankė ligoninėje ir įteikė administracijai prašymą, kad vadovybė paaiškintų, dėl ko medikę atleido iš darbo. Ligoninės atstovai pažadėjo atsakymą pateikti per 20 darbo dienų, jei galės – ir greičiau. Visgi vyras tvirtina, kad iš ligoninės administracijos gedinti šeima nesulaukė užuojautos nei šiandien, nei po medikės mirties ir įtaria, kad ligoninės vadovybė neatsitiktinai dabar atsitvėrusi tylos siena.
„Jokios užuojautos iš administracijos ligoninės. Nieko. Jokių žinių. Čia yra specialiai daroma. Nebendrauja, jie kuria planą, kaip iš viso šito reikalo išeiti geroje pozicijoje“, – mano Artūras.
Apie tai, kad Šiaulių Respublikinėje ligoninėje galimai buvo psichologiškai smurtaujama prieš darbuotojus sako girdėjęs ir miesto meras.
„Ar buvo problemos ir ar aš girdėjau pokalbius ligoninėje? Neslėpsiu – taip“, – pripažįsta Šiaulių meras Artūras Visockas.
Tačiau jis ragina atsargiai vertinti viešojoje erdvėje pasipylusius kaltinimus ligoninės vadovybei. Merui antrina ir sveikatos apsaugos viceministrė.
„Tai reikia labai atidžiai išsinagrinėti, neskubėti daryti išvadų, nes, na, tarkim, nesąžiningai puolant įstaigos vadovą, tai yra taip pats mobingas. Reikia suprasti, ką darome. Kiekvienoje situacijoje reikia vadovautis faktais ir neprigalvoti kažkokių išgalvotų istorijų. Jeigu žmonės kalbės, jeigu jie žino faktus, tegul deda ant stalo, nes kitaip gaunasi viso labo erezijos kažkokios ir šaudymas iš patrankos į žvirblį“, – sako A.Visockas.
„Tikrai beprotiškai skaudus atvejis. Jis skaudus mums visiems, bet tikrai nesinorėtų daryti skubotų išvadų ir skubotų sprendimų, nes sisteminės problemos, kurios nebuvo sprendžiamos 30 metų, na, jos – būkim sąžiningi – per vieną dieną negali būti išspręstos“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.
Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, per 30 metų turinti gydytoja anesteziologė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) nusižudė penktadienį, o ketvirtadienį buvo atleista iš darbo. Medikė dirbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Kauno klinikose.
Pasak tv3.lt šaltinių, medikė galimai patyrė mobingą, tačiau ji buvo ne vienintelė – pasakojama, kad psichologinį spaudimą patirti galėjo ir kiti įstaigos darbuotojai.
Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sudarė darbo grupę, kuri aiškinsis situaciją Šiaulių ligoninėje. Darbo grupė iki rugpjūčio 1-osios turės įvertinti situaciją ir parengti siūlymus, „kokiose srityse ir kokie veiksmai turi būti atlikti, siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką bei darbuotojų psichologinę gerovę“.
Visgi viceministrė pripažįsta, kad sistema laiku nesureagavo į pavojaus varpus. Per pastaruosius dvejus metus Šiaulių respublikinės ligoninės medikai du kartus kolektyviai kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją dėl darbo sąlygų ir pažeidimų. Dar du skundus parašė ir nusižudžiusi medikė.
„Mes visi žinome apie tą problemą, mes visi šnekame, mes turime ne pirmą tokį skaudų atvejį. Tad klausimas, ar mes sugebame iš to padaryti išvadas ne tik vienkartines? Ar sugebame sistemiškai spręsti problemas? Ir, na, sąžiningai pasakysiu – bent jau dabar iš SAM pusės – iki šiol ne, nesugebame. O ar sugebėsime išspręsti ateityje? Tai darykime, kad sugebėtume“, – teigia Ž. Simonaitytė.
Beje, šalį apskriejo dar viena šokiruojanti žinia. Paaiškėjo, kad balandžio 30-ąją apie 20 valandą keleivinis traukinys Vilnius – Kaunas prie VI-ojo forto parbloškė 25-erių Kauno klinikų rezidentę.
Mašinistas tyrėjams atskleidė, kad bandė merginą įspėti garso signalu, tačiau ši tiesiog žengė ant bėgių po traukinio ratais. Medikai dar mėgino gelbėti kolegės gyvybę, tačiau ji ligoninėje mirė. Visgi Kauno klinikų rezidentės mirties aplinkybės dar nėra aiškios, tiriama ir savižudybės versija.